Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesi Kenedy Caddesi üzerinde Zeytinburnu Belediyesi Sahil yönünde yer alan bir kanalda akşam işten evine gitmek için çıkan işçiler kedi miyavlamasını duydular dikkatlerini o yöne verince, bir cesede ait ayakları fark ettiler.

Olay yerine giden iki görgü tanığı çukurda bir cesedin olduğu gördüler. Hemen olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Cesedin akıntıya kapılıp ta mı olay yerine geldiği yoksa birilerinin öldürüp kuyuya mı attığı kesinlik kazanmadı.

Polis olay yerinde önce güvenlik önlemi aldı ardından savcının gelmesi beklendi. Cesedin üzerinden anlaşıldığı kadar olayın yeni olmadığı ve daha önceki bir tarihte gerçekleştiği ilk gözüme çarpandı. İlk burgulara göre erkek cesedinin sokakta yaşayan birisine ait olabileceği ve dünkü yağmurlara birlikte akıntının cesedi sürükleyerek bu noktaya getirdiği üzerinde duruluyor.

Savcının gelmesiyle birlikte itfaiye ve polis ekipleri cesedini kanaldan çıkarttılar. Ekiplerin yaptıkları ilk incelemede ceset üzerinde darp izlerine rastlanmadı. Ceset daha ayrıntılı incelenmek üzere İstanbul Üniversitesi Adli Tıp morguna kaldırıldı. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ekipleri, erkeğin kimliğini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL