Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'daki mitingde Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a ağır ifadeler kullandı. Başbakan Erdoğan'a 'densiz' diyen Bahçeli, Erdoğan'ın Türkiye'yi yönetmesinin zül olduğunu savundu. Başbakan'ın milliyetçilikte kendileriyle boy ölçüşemeyeceğini ileri süren Bahçeli, "Senin ne seviyen yeter ne de bozuk sicilin buna el verir. Sen milliyetçiliği ağzına bile alamazsın. Çünkü o ağızdan Türklüğe ve milli kimliğe zehir saçılmıştır. " ifadelerini kullandı. Terör örgütü PKK ile AK Parti arasında Seçim sonrası için pazarlıklar yapıldığını iddia eden Bahçeli, TSK'nın ise köşeye sıkıştırıldığını ileri sürdü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul mitinginde konuştu. Kazlıçeşme'de düzenlenen mitingde konuşan Bahçeli'nin hedefinde Başbakan Erdoğan vardı. Başbakan'a yönelik ağır ifadeler kullanan Bahçeli, milliyetçiliğe vurgu yaptı. Başbakan Erdoğan'ın, Merkez Bankası'nın rezervlerindeki artışı milliyetçilik olarak sunduğunu söyleyen Bahçeli, "IMF kapılarındaki gezdiği günleri unutturmaya çalışıyor. Başbakan, milliyetçiliği parayla ölçüyor. Her şeyi banka hesaplarına benzetiyor. Bu kadar densiz, art niyetli ve gerçeklerden kopuk bu şahsın Türkiye'yi yönetmesi Türk milleti için bir züldür. Ülkemizi pazarlamakla övünen, parti menfaati için papaz elbisesi bile giyebileceğinden bahseden Başbakan'a hatırlatırım ki sen bizim milliyetçiliğimle asla boy ölçüşemezsin. Senin ne seviyen yeter ne de bozuk sicilin buna el verir. Sen milliyetçiliği ağzına bile alamazsın. Çünkü o ağızdan Türklüğe ve milli kimliğe zehir saçılmıştır. " diye konuştu.

Milleti bölmek için hiddet ve nefret dalgasının yayıldığını öne süren Bahçeli, "Senin için milliyetçilik ve milliyetçiler düşmandır. Milliyetçileri gözaltına almakta, sindirmekte, iftira atmakta üstüne yoktur. Ne var ki sıra İstanbul'u yaşanmaz hale getiren çetelere gelince görmezden geliyorsun. Asayişsizliğin her tarafı esir aldığından haberin bile yok. Başbakan sanmaktadır ki Orta Asya'ya gitmek, Orhun Anıtları'nın yolunu yaptırmak, koşup ağlamak, rozet takmak milliyetçiliktir. Başbakan her şeyi istismar ettiği gibi milliyetçiliği de istismar etmektedir. Başbakan Erdoğan'a buradan sesleniyorum, milliyetçilik bir hissetmedir. Taklit ve şekille olmaz. Bir inanç meselesidir eş başkanlıkla bağdaşmaz. Sen Orta Asya'nın haritada yerini bilmezken, atalarımızın hatıralarını bizler kalplerimizde yaşıyorduk. Mete Han'ın zaferleriyle övünüyor, Bilge Kağan'la gurur duyuyor, Alpaslan da kendimizi buluyorduk. Tanrı Dağı denildiği zaman umutlanıyor, Doğu Türkistan denildiği zaman hüzünleniyorduk. Orhun'un suyundan susuzluğumuzu giderecek günlerin düşünü kuruyorduk. Recep Tayip Erdoğan, sen bunları anlamazsın, anlasan da dile getiremezsin. " dedi. Konuşmasının büyük bölümünde Başbakan Erdoğan'a yüklenen Bahçeli, "Senin karikatüründe bile kovboy var, batı özlemi var. Teslimiyet ve yabancı hayranlığı senin içine sinmiş. Sen istesen de bizden olamazsın, milliyetçi kalamazsın. Zira Türk milletine yabancısın. Sen değimlisin milletçiliği kırmızı çizgi ilan eden. Şimdi ne oldu da milliyetçiliği ağzından düşürmüyorsun. Üstelik bizim milliyetçiliğimizi eleştirmeye cüret ediyorsun. Sen kendine bak ve milliyetçilerin sabrını daha fazla zorlama. " şeklinde konuştu

İSTANBUL SEFALET YUVASINA DÖNDÜ

İstanbul'un her köşesi sefalet yuvasına dönmültür. AKP'nin ekonomi politikası iflas etmiştir. İstanbul yoksulluğun rekor kırdığı bir kent halini almıştır. Türkiye kötü yönetilmektedir, İstanbul imdat çığlıkları atmaktadır. Hala ısmarlama anketlerle oyunu göstermekteler. Hangi sosyal ve ekonomik kaosa ihtiyaç var. Ülkemiz zaten yangın yeridir. Gençlerimiz işsiz ve yuva kuramamaktadır. Her yıl 700 bin kardeşime iş verebilmek için İstanbul'dan ses veriyoruz. İşsizlik sorunun üzerinden mutlaka geleceğiz.

İstanbul'a ikili hayat yerleşmiştir, bir tarafta lüks bir tarafta yoksulluk. Sığınma evleri dolup taşmaktadır. Cezaevleri hayatları kararanlarla doludur. Milletimizin yarısı et yiyemektedir.

Haneden çocukları gemiler almış, mısır tüccarına girmiş ve enerji patronu olmuştur. Türkiye'nin sosyal ve ekonomik yapısında şiddetli bir kanama var. İstanbul'un her köşesinde yoksulluğun izlerini silecek parti MHP'dir. RAKAMLARI BIRAK SOKAĞA BAK

Başbakan rakamları bıraksın da sokağa, pazara baksın. Etrafındaki beslemelerin durumuna bakarak milletimize yalan söylemesin. Dün aldığı maaşla geçinemeyen Başbakan bugün asgari ücretin yeterli olduğunu söylemektedir. Biz asgari ücreti net 825 lira yapmak için ses veriyoruz.

Başbakan milliyetçiliği parayla ölçüyor. Başbakan IMF kapılarında dolandığı günleri ne çabuk unuttu. Bu kadar gerçeklerden kopuk densiz bir şahsiyetin Türkiye'yi yönetmesi bir zuldür. Papaz elbisesi bile giyebileceğini söyleyen Başbakan'a hatırlatırım ki sen bizim milliyetçiliğimizle boy ölçüşemezsin. O ağızdan Türklüğe zehir saçılmıştır.

SEN ORTA ASYA'NIN HARİTASINI BİLMEZKEN..

Orhun anıtlarının yolunu yapmak zannediyor ki milliyetçiliktir. Başbakan Erdoğan'a sesleniyorum; milliyetçilik hissetmedir, taklitle olmaz, bir inanç meselesidir eş başkanlıkla bağdaşmaz.. Metehan'ın zaferleriyle övünüyor, Alparslan'da kendimizi buluyorduk. Doğu Türkistan dediğimizde hüzünleniyorduk. Recep Tayyip Erdoğan sen bunları anlamazsın anlasan da dile getiremezsin. Sen istesen de milliyetçi olamazsın.

YİNE PÜSKEVİT DEDİ

MHP ile çocukların ellerinde püskevitler düşmeyecek, Hilal kartla aileye huzur ve refah gelecek. Poşetler, sepetler erzaklarla dolup taşacak. yolsuzluğa karışmış AKP kadrolarının burunlarından fitil fitil getireceğiz.

Demorkasi ve insan hakları maskesi takanlara MHP'nin kim olduğu göstereceğiz. İstanbul'u huzura erdireceğiz. İnsanlık düşşmanlarını temizleyeceğiz. İstanbul 12 Haziran'da doğruya olan bağlılığını bir kez daha gösterecektir. Belalara ve komplolara geçit vermeyecektir.

12 Haziran'da huzurlu ve güvenli bir Türkiye için ses verecek misiniz? AKP iktidarının yıkım projeisni sandığa gömmek için ses verecek misiniz? AKP'yi sandıkta felç etmek için ses verecek misiniz? ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ