MUHTAR’DAN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Başkan Aydın’ın vatandaşlarımızın şikâyet, dilek ve temennilerini değerlendirdiği 'Akşam Çayı' Kazlıçeşme Mahallesi Asım Kazancıgil Caddesi'ndeki Bağ Yurdu Kıraathanesi'nde yapıldı. İlk olarak sözü Mahalle Muhtarı Tülin Gözetir aldı. Gözetir konuşmasında, halkın sorunlarını yerinde dinlediği için Başkan Murat Aydında Teşekkür etti.

11 YILDA MODERN İLÇE OLDUK

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Kazlıçeşme Mahallesindeki Akşam Çayında önce ilçede yapılan alt ve üst yapı hakkında bildi verdi. Kaldırımın olmadığı, geceleri nisanların bodrum kar girişlerine düştüğü, karanlıktan sokağa çıkmaya korktuğu Zeytinburnu’nda yaşamaktan mutlu olmayan ilk fırsatta kaçmaya çalışan insanların yaşadığı bir semti 10 yıl gibi bir süre için de nasıl modern bir ilçe haline getirdiklerini anlattı.

KAZLIÇEŞME’NİN MİAR DURMUM NE OLACAK SORUSU AĞIRLIKTAYDI

Muhtarın ardından ilçede gerçekleştirdikleri icraatları anlatan Başkan Aydın, göreve geldiklerinde Zeytinburnu'ndaki çevre ilçelere göre düşük olan gayrimenkul değerlerinin 13 yıldır gerçekleştirdikleri alt ve üst yapı yatırımları sayesinde yükseldiğini söyledi. Başkan Aydın, çaya katılan vatandaşlardan yazılı olarak gelen soru, dert ve şikayetleri de teker teker cevapladı. Kazlıçeşme’nin Planlarda Hastane ve Sit alanı gözüktüğünü bunun değişip imara açılması için bir çok çalışma yapıldığını fakat anıtlar kurulundan döndüğünü son olarak yapılan çalışmada imar durumunun çözülme aşmasına geldiğini fakat sit alanı içinde olduğu için imar durumun halen sıkıntısını koruduğunu Kazlçeşme sakinlerine anlattı

KALDIRIM PAYLARI YASAL ZORUNLULUK

Kaldırım Payları ile ilgili soruyu da değerlendiren Belediye Başkanı Murat Aydın, Bunun yasal bir zorunluluk olduğunu ve bu vergiyi de kendi belediyelerini başlatmadığını hatta bu vergilinin alınmaması ile ilgili kendisinin de Anakaraya gidip bir çok kişi ile görüştüğünü söyledi. Başkan, Bunun alınmaması halinde yasal suç işleyeceklerinin altını çizdi. Fakat yeni bir kanunla artık bundan sonra bunun zorunluluktan çıkarılacağın belirtti.

ÖZCAN DOĞAN’İSTEMESE DE BAŞKAN AYDIN AÇIKLADI

Sur Restaurant’ın hem üst kısmında bulunan alanda güzel bir parka çalışması yapıldığını bu çalışma çerçevesinde burada bulanan yıkı dökük caminin yıkıldığını ve İş adamı Özcan Doğan’ın buraya güzel bir cami yaptıracağı müjdesini verdi. Başkan Aydın Özcan Doğan’dan caminin Ramazan Bayramına yetiştirilmesi için özel çapa istedi. Bizlerde Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak bu hayrı yapan İşadamı Özcan Doğan başta olmak üzere ilçemize hayrı geçem tüm işadamlarımız kutluyoruz.

ÇAY SAATİ SAZLI SÖZLÜ VE EĞLENCELİ GEÇTİ

Yıllardır başkanla akşam çayı programların aranılan sanatçısı olan İsa Muslubaş birbirinden güzel türküleri ile programa renk kattı. Başkan Aydın Muslubaş'tan özel istek türkülerde istedi. Siyasetten sıkıcı bir ortamdan uzaklaştıran Başkanla Akşam Çayı programı eğlenceli bir havada gerçekleşti. Türküler ile başlayan akşam yine türkülerle sona erdi.

ÇAY SAATİNE KATILANLAR

Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Zafer Alsac, Meclis Başkan Vekili Özcan Doğan, Ak Parti Meclis üyeleri, Engin şen, Ali İnal, Lokman Ciğerci, Hasan Uluocak, Yüksel Durmuş, Mehmet Altuntaş, Mehmet Türken, Serkan Akarsu, Hasan Sertçelik, Kadir  Erbasan, Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet Baykan, Zeytinburnu işadamları Derneği Başkanı Ayhan Özsoy, Kültür Müdürü Mustafa Aydın, Kas-Der Zeytinburnu Şube Başkanı Nihat Sezer,  Ak Parti Mahalle Başkanları Sümer mahalle başkanı Ali Çebi, Çırpıcı Mahalle başkanı Hurşit Bekarolu, Merkezefendi mahalle başkanı Ömer Tan, Telsiz mahalle başkanı Vahdettin Ağaya başta olmak üzere çok sayıda mahalle başkanı,, Birim müdürleri, Engin Köklü, Mustafa Aymak, Feruz Kutsal , Birol Yılmaz, Tahsin Uysal, Mustafa Aydın, Özel kalem müdürü Bünyamin Korkmaz, basın danışmanı İsmail Uluhan, başta olmak üzere çok sayıda kişi bu dönem yapılan Başkanla akşam çayının ilk programına katıldı.

 

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL