ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

elit yapı

whatsapp hattı

metin büfe

sembol

sembol

inşaat

İLHAN HAYIRLIOĞLU
İLHAN HAYIRLIOĞLU

Yaratılıştaki Üç Malzeme   

Dini kaynaklar, birbirlerine asla benzemez, bambaşka üç farklı malzemeden, üç birbirlerine asla benzemez, bambaşka üç yaradılış...

Yazarlar 0 144

Dini kaynaklar, birbirlerine asla benzemez, bambaşka üç farklı malzemeden, üç birbirlerine asla benzemez, bambaşka üç yaradılışı, bin dört yüz yıl önce, insanoğluna bildiriyor. Nur malzemesinden yaratılan melekler, dumansız ateş olan Nar malzemesinden yaratılan cinler, toprak malzemesinden yaratılan insanoğlu. Toprağı gören, tanıyan insanoğlu, topraktan yaradılışa bir anlam verebilir ama, Nur’dan, Nar’dan yaradılış bildirilmemiş olsaydı, böylesine yaradılışları değil düşünebilmek, hayalini bile edemezdi. Çünkü insanoğlunun bilgisi, ilmi yalnızca gördükleri ile sınırlıdır. Görmediği, gördüklerine asla benzemez, bambaşka malzemelerden yaradılışları nasıl hayal edebilirdik? Nur, Nar malzemesinden yaradılışın manasını, sırrını insanoğlu ancak, bin dört yüz yıl sonra, enfüsi ufuklara (mikro kozmosa) yazılan yaratılan ayetleri okuduğunda yorumlayabilecekti, anlayabilecekti, öğrenebilecekti.

 Çağımızdaki kuantum fiziği, ışıktan binlerce, milyonlarca kere daha hızlı titreşen, dalgalanan, Takyon adını verdiği, tek boyutlu süper sicim malzemesinden kurulan, süper uzay âleminin varlığını bulmuştur. Kuantum fiziğinin Takyon dediği, Süper uzayın (Misal aleminin) dokusunun, yapısının, malzemesinin dini kaynaklardaki adı Nur’du. Bilimin Takyon dediği bu malzeme meleklerin yaratıldığı malzemeydi. Işık hızının bir altındaki hızlarla hareket eden, boyutsuz enerji noktacıkları olan Kuant malzemesi, enerji dünyasının ve bu enerji dünyasının sakinleri olan cinlerin yaradılışında kullanılan malzemeydi. Atomlardan var edilen Madde dünyasında ise sıfır hızdaki madde malzemesi, insanoğlunun yaradılış malzemesidir. Birbirlerine asla benzemez üç bambaşka malzemeden, üç bambaşka yaradılışın, bin dört yüz yıl sonra doğrulanması, onaylanması indirilen kitabın. Âlemlerin Rabbinin vahyi olduğunu ispatlayan muazzam mucizelerden biridir. Kuantum fiziğine göre, en hızlı olan en önce yaratılmıştır. Bu kurala göre yaradılış sırası melekler, cinler ve en son insanoğludur.

Yaratılan her varlık, yaratıldığı malzemenin ait olduğu, mertebe, seviye olan dünyanın, alemin hüküm ve kurallarına bağlıdır. Toprak’tan, yani maddeden yaratılan, madde ve cisimlere ait olan mertebede, seviyede var olur. Nar’dan yani kuantdan yaratılan, Enerjiye ait olan mertebede, seviyede var olur. Nur’dan yani takyondan yaratılan ise süper uzay denilen misal aleminden arş’a kadar olan olan alemlere ait olan mertebede, seviyede var olur. Ruh ise, ne toprak, madde, ne nar, kuant, ne de nur, takyondur. Ruh bunların hiçbiri değildir ve hiçbirine asla benzemez. Ruh, en üst alemden, emir alemindendir. Ruh toprak, madde malzemesinden yaratılan bedenini giydiğinde, madde ve cisimlerin dünyasında var olur. Gerçeği ve hakikati bu madde dünyası olur. Nar, kuant malzemesinden yaradılan enerji bedenini giydiğinde, enerj, dünyasında var olur. Gerçeği ve hakikati bu enerji dünyası olur. Nur, takyon malzemesinden yaradılan bedenini giydiğinde süper uzayda, misal aleminde var olur. Gerçeği ve hakikati bu alem olur. Ruh hangi dünyanın, alemin malzemesinden yaratılmış bedenine binerse, o bedenini giyerse, Giydiği, bindiği bedenin malzemesine ait olan duyu organları o dünyayı, alemi ruha gerçek, hakikat olarak algılatır, gösterir, inandırır. Ruh, hangi aleme ait bedeni giyerse o alemin hüküm ve kurallarına bağlanır. O alemin ona verdiği güçleri, imkanları kullanır. Ruh öylesine kavranılamaz, hayal edilemez latif, ince, soyut bir cevherdir ki, madde malzemesinden yaratılan bedenini nasıl katı, sert algılıyorsa, maddeden çok ince ve lafif olan nar bedenini, nardan çok daha ince, lafif, soyut olan nur bedenini de öylesine katı ve sert olarak algılar.  

İnsanoğlunun ruhunun, aşağıların aşağısındaki madde dünyasında, sürekli, devamlı giydiği, madde malzemesinden yaratılan madde bedeni, madde bedeninin asılları, özleri olan, ayni anda, madde bedeni ile iç içe var olan, enerji malzemesinden, nur malzemesinden yaratılan bedenlere dönüşebilir.  Ruhun madde bedeni çok özel şartlarda (sultan güçler) nardan, nurdan bedenlere dönüşebilir, insanoğlunun ruhu, madde bedenini çıkartıp, nar malzemesinden yaratılan, nur malzemesinden yaratılan bedenlerini giyebilir, ve o beden malzemelerin güç ve kuvvetlerini kullanabilir. Cinlerin dünyasına, meleklerin alemine nüfuz edebilir. 

      

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık