CADDELERDE SAĞLAM DÜKKAN KALMADI

Zeytinburnu'nda bankaların camlarını kırıp, çevreye zarar veren göstericilere mahalle sakinleri tepki gösterdi. Terör örgütü aleyhine slogan atan vatandaşlar, sokak sokak dolaşarak eylemci aradı. Çırpıcı Mahallesi'nde, Nevruz Bayramı'nı bahane ederek sokakları savaş alanına çeviren örgüt yandaşlarına, vatandaşlar tepki gösterdi. Yakaladıkları eylemcileri polise teslim eden vatandaşlar, sokak sokak gösterici aradı. Zaman zaman karşı karşıya gelen eylemcilerle vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı. Mahalle sakinleri ile eylemciler arasındaki gerginliği araya giren polis önledi.

58 BULVAR CADDESİ SAVAŞ ALANI GİBİ

Kazlıçeşme meydanına girmeye çalışan bazı gruplar geçiş güzergahlarında çevreye zarar verdi. Otomobiler, işyerleri göstericilerin hedefi oldu. Zeytinburnu 58. Bulvar üzerinde bankaların camlarını kıran, otomobillerin lastiklerini patlatan göstericiler çevre esnafıyla karşı karşıya geldi. Gösterici olduğu öğrenilen 1 kişi dövüldü. Yere düşen gösterici yerde tekmelendi. Bu sırada esnaf arasında bazı kişiler de göstericinin daha fazla dövülmesine engel olmaya çalıştı. Olay yerine gelen polis, ciddi şekilde dövülen göstericiyi olay yerinden uzaklaştırdı. Bu sırada esnaftan bir kişinin"işyerimi kırıp döktüler" diye bağırdığı duyuldu.

ESNAF EYLEMCİLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Zeytinburnu'nda bankaların camlarını kırıp, çevreye zarar veren göstericilere mahalle sakini oldukları ileri sürülen bir grup tepki gösterdi. Terör örgütü aleyhine sloganlar atan grup, sokak sokak dolaşarak eylemci aradı. Nevruz Bayramı'nı bahane ederek meydanları savaş alanına çeviren örgüt yandaşlarına, başka bir grup tepki gösterdi. Yakaladıkları eylemcileri döverek polise teslim eden karşıt grup, sokak sokak eylemci aradı. Zeytinburnu'nda karşı karşıya gelen iki grup arasında kavga da çıktı. Yaşanan yaşanacak olumsuzlukları önlemek için bölgedeki önlemini artırdı.

ÜNVER SMS İLE TEŞEKİLATINI UYARDI

Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı Bahattin Ünver teşkilatına SMS.mesajı ile seslenerek sağduyulu olun çağrısı yaptı.Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı Bahattin Ünver Saat 15.39 itibariyle tüm teşkilat mensuplarına ve üyelerine geçtiği SMS.mesajında şunları söyledi " İlçemizde meydana gelebilecek provakatörlerin kışkırtmalarına karşı sağduyu ile hareket ederek emniyet güçlerine yardımcı olalım" denilen SMS.mesajının partilleri sakinlkeştirdiği bilgisi haber merkezimize ualştı.

EMNİYET MÜDÜRÜ SEZGİN ÖNDEM, ALPARSLAN İLE GÖRÜŞTÜ

İlçe Emniyet Müdürü Sezgin Öndem MHP ilçe Başkanı Av.Fethi Ahmet Alpaslan ile görüştü.İstanbul Valiliği Nevruz'a daha üç gün var gerekçesi ile BDP. yöneticilerine izin vermeyince Zeytinburnu 58 Bulvar cadesi Adlliye meydanı başta olmak üzere bir çok işyeri ve arabanın camları kırıldı ve maddi hasarlı çok zarar oluştu.

Başka ilçelerde gelen BDP Sempatizanları hafta sonu nevruzlarına izin vermeyen İstanbul valiliğinin olumsuz kararına rağmen Nevruz'un yapılcağı yer olan Kazlıçeşme meydanına doğru ilerlerken kızgınlıklarını işyeri ve araç camlarını kırarak çıkarmaya çalışmaları gözlerden kaçmadı.
ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY-ZAFER DEMİRELLİ-TAYLAN DEMİRELLİ