Polis ekipleri tarafından İstanbul Karaköy'de yakalanan Müfit Ali T. , emniyet çıkışında basın mensuplarına, "Kız öldürmüş" şeklinde cevap verdi. Zanlı Müfit Ali T. 'nin olay sonrası İstanbul'a geldiği, o tarihten bu yana da Zeytinburnu'nda bir adreste Tuğçe Y. ile beraber kaldığı iddia edildi.

Emekli MİT mensubu Tahsin Haluk Akter, 29 Mart 2011 günü Bodrum Yalıkavak Beldesi, Gerişaltı Mevkii'ndeki evinin küvetinde ensesine iki kurşunla vurulmuş şekilde ölü bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma, olay yeri ve yakınındaki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. İncelenen görüntülerde Akter'in öldürüldüğü 26 Mart 2011 tarihinde iki kadın ve çocukluk arkadaşı olan MİT muhbiri Müfit Ali T. (63) tarafından ziyaret edildiği görüldü.

Görüntülerden eşkali belirlenen iki kadından biri olan Duygu D. İstanbul'da yakalanarak Bodrum'a getirilmiş ardından serbest bırakılmıştı. Soruşturma kapsamında aranan diğer kadın zanlı Tuğçe Y. ise Fatih Adliyesi'ne teslim olmuş, "Tahsin Haluk Anter'i ben vurdum" şeklinde ifade verdiği belirtilmişti.

Aranan diğer zanlı Müfit Ali T. ise polis ekipleri tarafından İstanbul Karaköy'de gözaltına alındı. Müfit Ali T. , Emniyet çıkışında basın mensuplarına, "Kız öldürmüş" şeklinde cevap verdi. Zanlı Müfit Ali T. 'nin olay sonrası İstanbul'a geldiği, o tarihten bu yana da Zeytinburnu'nda bir adreste Tuğçe Y. ile beraber kaldığı iddia edildi.

Müfit Ali T. 'nin önce İstanbul Adliyesi'ne buradan yol tutuklamasıyla Bodrum Savcılığı'na sevk edileceği öğrenildi.

zeytinburnuhaber.org