Zeytinburnu’nda kısıtlı sokağa çıkma yasağında kan bağışı kampanyası düzenlendi. 58.Bulvar Caddesinde gerçekleşen kan bağışı kampanyasına Giresunlular büyük ilgi gösterdi. Pandemi döneminde kan bağışı kampanyasına arttırmak amacıyla Giresunlular Derneği tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına ilginin yoğun olması, Kızılay yetkililerini sevindirdi. Kan bağışında bulunan vatandaşlar ise herkesi kampanyanın düzenlendiği günlerde destek olmaya davet etti.

Zeytinburnu Kızılay Şubesinin düzenlediği kan bağışı kampanyasına destek veren Zeytinburnu Tüm Giresunlular Dernek Başkanı Fedai Özer yapmış olduğu açıklamasında “Ülkemizin geçirmiş olduğu bu zorlu süreç ve kan stoklarındaki büyük düşüşten dolayı Giresunlular Derneği olarak Türk Kızılayı Zeytinburnu şubesinin kan bağışı kampanyasına dernek olarak destek veriyoruz. Kan bir insanın başka bir insana vererek şifa olabileceği, fabrikalarda üretilemeyen ve insandan insana nakli olmazsa hayata tutunamayacağımız bir doku. Kan belki de iyiliğin en güzel tarafı. Çünkü kime fayda vereceğini bilmeden gönülden verilen bir ihsan. 

Bizlere bu organizasyonda kan vererek destek olan AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Selami Delibalta, Belediye Başkan Yardımcımız Hurşit Bekaroğlu, Bir önceki dönem Belediye Başkan Vekilimiz Gökhan Kasap başta olmak üzere STK Başkan ve Yöneticilerine, hemşehrilerime, kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız bizlerle birlikte olacaktı fakat yoğun programı ve ilçe dışında olduğu için katılamadı. Başkanımızada ayrıca teşekkür ediyorum.  Bizler her zaman olduğu gibi bu gün buradayız yarında burada olacağız. Sizlerde kan bağışı yaparak hayat kurtarabilirsiniz. Tüm hemşehrilerimizi kan bağışı yapmaya davet ediyoruz.” dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ