Zeytinburnu Veliefendi Mahallesi 74/1 Sokakta yaşayan ve 1,5 yaşlarında bir çocukları bulunan Elvan ve Enver Demir çiftinin dün gece intihar ettiği belirtildi. İddiaya göre, Elvan Demir (24), dün akşam saatlerinde ablasına uğrayarak, eşi Enver Demir’in (25)  rahatsız olduğunu, bu nedenle hastaneye gideceklerini söyleyerek 1,5 yaşındaki kızını emanet etti. 

Ancak gecenin ilerleyen saatlerine rağmen kız kardeşinden haber alamayan ve telefonlarına cevap alamayan ablası, ağlamaya başlayan çocuğu da yanına alarak kardeşinin evine gitti. Kendilerine ulaşamayan aile fertleri, ev sahibinden aldıkları anahtarla eve girdiklerinde çifti hayatını kaybetmiş halde buldu. Yapılan ilk incelemelerde intihar ettikleri sonucuna varılan çift toprağa verilmek üzere memleketleri Batman’a gönderildi.

Olayla ilgili Bitlis-Muş- Sason ve Köyleri Derneğinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada; "Zeytinburnu’nda İntihar eden  Batman Kozluklu hemşerilerimizin; Açlık ve yoksulluktan kaynaklı intihar ettikleri haberleri asılsız, karalayıcı ve kötü niyetlidir. Batman-Kozluk ŞakkulGarp köyünden olan; Hem değerli  ailelerini( Demir Ailesi) hem Zeytinburnu’ndan yakın akrabalarını çok iyi tanıdığım- bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla ailevi sorunlardan kaynaklı bu girişimde bulundukları kesin ve nettir. Kişilerin üzerinden bu durumu siyasi propaganda yapmak, ölümü kullanmak; Hem Hayatlarını kaybeden hemşerilerimizin cenazelerine saygısızlık; Hem Değerli ailelerini derinden üzmektedir. Bu vahim olay üzerinden yapılacak paylaşımlarda daha dikkatli olmanızı rica ederiz. Yüce Mevlam;  hayatlarını kaybeden gençlerimize merhametini eksik etmesin. Rabbim geride kalan ailelerine sabır diliyoruz" denildi...

HABER MERKEZİ