Zeytinburnu’nun en büyük mahallerinden bir plan Telsiz Mahallesinde yapılan çalışmalara CHP İstanbul İl başkan Yardımcıları Ufuk İnan, Mazlume Oruç, Özgür İbrahim Birgün, Fatma Gül Eryıldız Şenvardar birlikte katılan ve CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan’ında kendisine eşlik ettiği CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

Evlerinden balkon ve pencerelerinden ziyareti izleyen vatandaşların ve özellikle kadınların büyük ilgisi ile karşılaşan Dr. Canan Kaftancıoğlu sık sık yolunu kesen vatandaşların sorunlarını dinledi. Ev ziyaretlerinde de bulunan Başkan Kaftancıoğlu çalışmalar sonunda kısa bir açıklama yaptı.

‘’Sen Varsan Biz Varız kampanyamız ile birlikte 3390 noktada bir kadın bir erkekten oluşan saha çalışma arkadaşlarımız günde ortalama 14-17 eve giderek İstanbul genelinde toplamda ortalama 47000 haneyi ziyaret edecekler. Üyelerimizle ve vatandaşlarımızla temas kurup İBB’nin çalışmaları, ilçe belediyelerinin çalışmaları ve vatandaşlarının derdinin ne olduğuna dair sohbetlerini yaptıktan sonra İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ni anlatacaklar. Sonrasında da ikinci ve üçüncü etap çalışmalarımızı da planladıktan sonra ekranda gördüğünüz ve göremediğiniz yüzlerce arkadaşımız ile birlikte biz 16 milyonluk İstanbul’da her kapının zilini çalacağız. Bu çalışmalar kapsamında bugün Zeytinburnu’ndayız. İlçe örgütümüzle birlikte oldukça verimli bir çalışma yaptık ifadelerini kullandı. 

Kaftancıoğlu, saha çalışmalarının pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirileceğini söyleyerek, ‘’Pandemi gerçekliğinde bütün saha ekiplerimiz sadece maske ile değil; aynı zamanda siperlik de takarak 2 kişilik ekipler halinde çalışmalarını yürütecekler. Bu çalışmalarda raporlama çok önemli. Biz günlük ziyaretlerden çıkan sonuçların akşam bizlere ulaşabileceği bir yazılım sistemi oluşturduk. Her gün bu raporları alacağız ve derleyip proje sonunda Genel Merkezimize sunacağız. Bu projeye emek veren, katkı sunan ve ter akıtan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bütün İstanbul’u adım adım geziyoruz dedi.

Sözlerine İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na teşekkür ederek başlayan CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, Bizim çabamız Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde daha güzel bir Türkiye çabası. Daha huzurlu bir Türkiye çabası. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye çabası. Her evde huzurun, bereketin, her evde sevginin, Türkiye'de sevginin olması çabası. Yapay gündemlerle, suni gündemlerle değil halkın gündemiyle yola çıkıyoruz. Halkın sorunlarıyla doğrudan doğruya ilgileniyoruz. Sorunuyla ilgilenirken o sorunu nasıl çözeceğimizi de bir anlamda onlara aktarıyoruz ve anlatıyoruz. Karşılıklı güvenin oluşmasını istiyoruz. İstanbul’un 39 ilçesinde olduğu gibi Zeytinburnu’nda da Arkadaşlarımız da CHP'nin, sizlerin Türkiye ile ilgili gündemini ev ev anlatıyorlar. Bugün bu çalışmayı hep birlikte il Başkanımız önderliğinde Telsiz Mahallemizde yaptık. Hem İl Başkanımız Canan Hanıma hem de bu çalışmada emeği geçen tüm örgütümüze teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte böyle başaracağız dedi. 

Telsiz Mahallesinde yürütülen çalışmaya, CHP Zeytinburnu İlçe Sekreteri Hakan Vardar, CHP Zeytinburnu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Ozan Aşkın, Özgür Ölçer, Ümit Gülnar, Rifat Avcı, Süleyman Dağ, Aziz Sezmiş, Şaban Şentürk, CHP Zeytinburnu İlçe Kadın Kollar Başkanı Hande Zuhal Gençgüven, CHP Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdem Dursun, CHP Zeytinburnu Sümer Mahalle Sorumlusu CHP Naci Bayık, CHP Zeytinburnu Çırpıcı Mahalle Temsilcisi İlhan Karadeniz, Telsiz Mahalle Sorumlusu Yücel Morgül, Beştelsiz Mahalle Sorumlusu Özkan Atma, Gökalp Mahalle Sorumlusu Selahattin Erbaş, CHP Zeytinburnu Belediye ve İBB Meclis Üyeleri Düzgün Kaya, Süleyman Uluocak, CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Üsküdar, Hasan Ali Uluocak, Şemşettin Loklar, Cemal Aydar, Beste Dede, Selamettin Yeniyol, Eyüp Cankurtaran’da destek verdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ