Başkan Aslan, Afganistan’da siyasi ve ekonomik istikrarsızlık devam ederken çeşitli terörist gruplar, ülkede fidye için özellikle çocukları kaçırıyorlar artık buna bir dur denmelidir. Maruf’un ailesi Türkiye'den yardım bekliyor. İnanıyorum ki Mazlumların Dünyadaki sesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu çığlığa sessiz kalmayacaktır dedi.

Kaçırıldıktan sonra elleri zincirli fotoğrafı servis edilen Abdul Maruf'u kaçıranlar ailesinden 1,5 milyon dolar fidye istedi. İlkokul öğrencisi Abdul Maruf’un kaçırılmasından sonra ailesi çocuklarını bulunması için hükümete başvurdu. Ancak hiç bir sonuç alamadı. Hükümetin gerekli ve yeterli girişimde bulunmadığını belirten Abdul Rauf’un ailesi ve yakınları aylardır önünde kurdukları çadırlarda nöbet tutuyorlar.
 “Adalet istiyoruz” ve “Barış istiyoruz” yazılı pankartlarla çocuklarını bulunmasını ve teröristlerin yakalanmasını isteyen Türkmenler Türkiye’nin yardım etmesini istiyor. “Türk kardeşlerimiz, kaçırılan çocuğumuzu kurtarabilirler. Özel timden oluşan sivil polisler dahi gelse bize yardımcı olabilir. Yoksa, çocuğumuzu öldürecekler” diye feryatlarını ederek yardım istediler 

Milli Beka Türk Cumhuriyetleri Bölge Başkanı Aslan Türkmen Tüm soydaşlarının 2021 Yılını tebrik etti. İnanıyorum ki 2021 yılı Afgan soydaşlarımız için daha umutlu bir yıl olacak. Bu yılbaşında Maruf’u ailesine kavuşturmak ve onlara yeni yıl hediyesi vermek için elimizden geleni yapıyoruz dedi.