Zeytinburnu Pazarcılar Dernek Başkanı Selahattin Sert, Haftasonu yasağı hem pazarcı esnafını hem de sent pazarlarımızı çok olumsuz etkiledi. Pazarlarda oldukça fazla yoğunluğa neden oldu. Biz de bu konuyu Belediye Başkanımız Ömer Arısoy'a ilettik. Kendisi değerlendirdi. Haftasonu kurulan Semt Pazarlarımızın Perşembe günü kurulmasına ve pazarlada uygulanan Üç metre mesafenin kaldırılmasına karar verdi. Bu karar pazqr esnafı için can suyudur dedi.

Dernek Başkanı Sert, "Cumartesi ve Pazar günü kurulan pazarlarımız aynı yerlerinde ve aynı saatlerinde Perşembe günü kurulacak. Bu sayede hem halkımızın ihtiyacını karşılayacağız hem de pazarcı esnafımız mağdur olmayacak. Ayrıca meyve sebze almak isteyen vatandaşımız için marketlerin dışında bir alternatif sunmuş olacağız" dedi.

Geçen hafta yasak öncesi yaşanan yoğunluğun insanların sağlığını tehlikeye attığını vurgulayan Sert, bu hafta sonu benzer bir sıkıntı yaşanmasını beklemediklerini söyledi. Başkan Sert, pazarcı esnafının hijyen konusunda çok dikkatli davrandığını dile getirerek şunları kaydetti: "Bütün pazarcı esnafımız maske ve eldiven kullanıyor. Bu konuda hiçbir esnafa ayrıcalık yoktur. Zaten denetimler yapılıyor. Vatandaşlarımız bu kurala uymayan esnafımızı şikayet etsinler. Ayrıca pazarlar için belirlenen iki esnaf arasındaki mesafe gibi kurallara da herkes uyuyor. Pazarlarda seçme işlemi yapılmıyor. Vatandaşlarımız hijyen konusunda rahat olsun." dedi