Zeytinburnu’nda fırın işleten İsmail Demir ise belirlenen tarifeye göre ekmek satarsa zarar edeceğini söyledi. Kendi belirledikleri tarifeyi uyguladıklarını belirten Demir, “220 gram ekmeği ben 2 liradan satıyorum. Ve böyle olması şu anda normal. Tarifeye göre 260 gramın 2 lira olması lazım ama öyle olursa zarar ederim, mağdur olur fırıncı esnafı. İnşallah bir çözüm bir yol bulacaklar. Ekmeği 1,50 liradan vermemiz için zarar etmemiz lazım. Un fiyatları biraz düşerse olabilir, neden olmasın. Biz kendimiz belirledik. Bu şekilde satıyoruz. Fırıncılar Odası mı belirliyor yoksa Ticaret Odası mı? Bir belirsizlik var ortada. Onunla ilgili net bir bilgi gelmedi bize. Biz kendimiz Zeytinburnu fırıncıları olarak bu şekilde uyguladık. Bu şekilde satıyoruz” dedi. Bir başka fırın işletmecisi ise, “Evet bizler şu an Ticaret Odası’nın belirlediği tarifeye uymuyor gözüküyoruz ama nedeni ne derseniz biz tarifeye uyuyoruz. Bize ne verildiyse biz ona uyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Fırından ekmek alan birçok vatandaş ise fiyatın pahalı olduğunu söylüyor. Ekmeğin 1 buçuk liradan satılması gerektiğini belirten Hatice Ağca, “Bir geliyoruz 1 buçuk lira bir geliyoruz 2 lira. Diyecek bir şey yok. Tabii ki pahalı geliyor ama almayacak mıyız tabii ki almam gerekiyor mecbur alacağım” dedi. Bir başka müşteri ise, “Ekmek pahalı. Pahalı geliyor yani. 2 tane 3 tane alan var, 15 tane alan var. 1 buçuk lira ya da maksimum 1,60 lira olması lazım.” şeklinde konuştu.

200 gram ekmeği 2 liradan satın alan Murat Şener, “Her yerde değişiyor fiyatı. Fırıncılara dernek karışmıyormuş. Fırıncılar kendi mi ayarlıyor ne yapıyor artık fiyatları ama bir şeyler oluyor. Ben 2 liradan aldım ekmeği. Gramajına göre pahalı bu ekmek yani” dedi. Ekmeğin fiyatı ile gramajının uyuşmadığını söyleyen Çağlar Danışman ise, “Ekmek pahalı. Benim bütçemi aşmıyor olabilir ama çoğu insan farkındaysanız belediye ekmeği kullanıyor. Ekmek fiyatı bu kadar olsa bile en azından gramajını fazlalaştırsalar yine halk bu kadar şikayet etmez. İnsan evine ekmek alıp götürdüğü zaman söylediği tek kelime, ‘içi bomboş’ oluyor. Bu para etmiyor.” ifadelerini kullandı.