Hem asayiş huzur uygulaması hem de ‘Sağlıklı yaşam için el ele’ uygulaması kapsamında, denetimleri yerinde inceleyen İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, vatandaşlarla sohbet etti, sosyal mesafe ve maske kuralını hatırlatarak uyarılarda bulundu. Aktaş, "Bugün hem asayiş uygulamamız var ayrıca 'sağlıklı yaşam için el ele' kampanyası dahilinde vatandaşlarımızı sosyal mesafe ve maske konularında uyarıyoruz. Hijyen kurallarına dikkat etmeleri konusunda duyarlı hale getiriyoruz. Bin 500 civarında personelle bölgede uygulama yapıyoruz. Her gün, her saatte şok uygulamalara devam ediyoruz" dedi.
 
İstanbul'da salgının yayılma hızının diğer illere göre daha yavaş olduğunu kaydeden Aktaş, "İstanbul'da Türkiye sıralamasına göre iyi gidiyoruz. Vatandaşlarımız sosyal mesafe kurallarına uyuyorlar. Daha duyarlılar ve bilinçli davranıyorlar. Biz de elimizden geldiği kadar hem filyasyon ekipleri ile hem de kendi ekiplerimizle vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
 
Araç kontrollerinin de yapıldığı operasyonda, sürücü ve yolcuların kimlik hakimiyeti ve üst araması yapıldı. Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Murat Yıldırım, ilçe halkının can ve mal güvenliği için 7/24 ayakta olduklarını söyleyerek, vatandaşların şüpheli gördükleri durumları emniyet güçlerine bildirmelerini istedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ