Zeytinburnu'nda aynı sokağa farklı zamanlarda 3 kez silahlı saldırı düzenleyen ve aynı aileden 10 yaşında bir çocuk dahil olmak üzere 5 kişiyi vuran Servet Ö. yakalandı. Şüphelinin 2 ay önce vurduğu Mert H’nin ise verdiği yaşam mücadelesini kaybettiği öğrenildi. Yeşiltepe Mahallesi’nde yaşanan olay 2 ay önce bir tartışmayla başladı. İddiaya göre, B.C. isimli bir kadın, daha önce aralarında husumet bulunan 3 akrabasıyla tartışma yaşadı. Tartışma kavgaya dönüşünce olay büyüdü. B.C. durumu dini nikahla yaşadığı Servet Ö.’ye anlattı.

B.C.’nin anlattıklarına sinirlenen Servet Ö., silahını alarak dışarıya çıktı. B.C.’nin tartıştığı kadınlarla aynı aileden olan Mert H. ve kuzenini vurarak kaçtı. Ağır yaralanan Mert H. ve kuzeni hastaneye kaldırıldı. İlk saldırıdan bir kaç hafta sonra aynı sokakta yeniden sahneye çıkan Servet Ö. bu sefer Derman ve Kadir H.’yi silahla yaraladı.

Saldırı sonrasında ortadan kaybolan, 2 gün önce bir kez daha silahına sarılan Servet Ö. bu sefer hastaneden taburcu olan Kadir Ö. ve yanındaki 10 yaşındaki bir çocuğu vurdu. Servet Ö.’nün 2 ay önce gerçekleştirdiği ilk saldırıda vurduğu Mert H. tedavi gördüğü hastanede dün gece hayatını kaybetti. Polisin her yerde aradığı şüpheli Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Ekiplerinin düzenlediği başarılı operasyonla yakalandı