Zeytinburnu'nun sevilen simalarından Emektar Gazeteci Ayhan Pınar Eşi Nermin Pınar'ın vefatından sonra yapayalnız kalınca içine kapandı ve Semiha Şakir Huzurevine sığındı. 

Bir kaç yıl önce Pankreas kanserine yakalanan Ayhan Pınar hastalığının tedavisini ihmal edince gün geçtikçe ağırlaştı ve hastaneye kaldırıldı. Bir süre Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Pınar buradan Avrasya Hospital Hastanesinin yoğun bakım ünitesine sevk edildi. 12 saat yoğun bakımda kalan Ayhan Mehmet Pınar, 27 Haziran Cumartesi günü sabah saat 03.00'da hayata veda etti.

Kimsenin sahip çıkmadığı Ayhan Pınar'ın cenazesine; Sembol İnşaat Group ve Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Vahdet Çakıroğlu ve arkadaşı  Emin Bir, Nuripaşa Muhtarı Yılmaz Kaya ve CHP Zeytinburnu Meclis eski Üyesi İlkay Biber, Gazeteci Mehmet Alpay, Semiha Şakir Huzurevi Dernek Başkanı Perihan Akgün, Yaşar Karasay ve oğlu Ozan Karasay sahip çıktılar.

Merhum Ayhan Pınar için önce Kozlu Gasilhanesinde cenaze namazı kılındı ardından Ayazağa Yeni Mezarlığa götürülerek bir kaç vefalı dostunun sahip çıkmasıyla burada toprağa verildi. Zeytinburnu Haber Gazetesi Ailesi olarak Merhuma Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun..

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY