Resmi Gazetede yayımlanan atama kararlarına göre 33 ilin valisi değişti, 17 ilin valisi, mülkiye başmüfettişi oldu ve 16 ilin valisi de yeni illere atandı. Kararnameye göre, Erzincan Valisi Ali Arslantaş Burdur'a atanırken Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas'ta Erzincan Valisi olarak atandı. Erzincan Valisi olarak atanan Mehmet Makas, 2007- 2011 yıllarında Refahiye Kaymakamı olarak 4 yıl boyunca görev yapmıştı.

31.08.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Bursa Gürsu Kaymakamlığından Zeytinburnu’na atanan Makas, kısa zamanda ilçe halkı tarafından büyük beğeni topladı..17 Eylül 2018 yılında Zeytinburnu'na 20'inci Dönem kaymakamı olarak atanan Mehmet Makas 21 ay görev yaptığı ilçemizde Özellikle Pandemi sürecinde ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla Zeytinburnu Halkının gönlüne taht kurdu. Kaymakam Mehmet Makas'ın Erzincan'a Vali olarak atanması ilçede bir taraftan sevince bir taratan hüzne neden oldu. Atamanın duyulmasının ilk anından itibaren Sosyal Medya Hesaplarından yüzlerce mesaj paylaşan Zeytinburnu Halkı Erzincan’a Vali olarak atanan Makas’ın şahsı adına çok sevindiklerini ilçemiz adına, kendi adlarına çok üzgün olduğunu ifade ettiler.

MEHMET MAKAS KİMDİR?
 
1975 yılında Karabük Safranbolu doğumlu olan Mehmet Makas, ilk, orta ve lise eğitimini Safranbolu'da tamamladı. Yüksek öğrenimini 1993-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.
Daha sonra yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünde Yüksek Lisansını yaptı. 2000 yılında Kastamonu'da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla Afyon-Hocalar, Sinop-Saraydüzü Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini arttırmak üzere altı ay süre ile İngiltere' de Londra Middlesex Üniversitesi'nde eğitim gördü. Yurda döndüğünde Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi kursu aldı. Kaymakamlık kursunu da başarıyla tamamlayarak çeşitli ilçelerde Kaymakamlık görevini ifa eden Mehmet Makas, 31.08.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Zeytinburnu’na atandı.  Makas evli ve bir çocuk babasıdır.