Zeytinburnu Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde oturan vatandaşlardan Salih Zeki Durmuşoğlu, 27 Mart tarihinde de aynı olayın yaşandığını, mahallelinin itirazı ile o gün ağaç kesimini durdurduklarını söyleyerek, “İBB’yi kınıyorum” dedi.

65 YILLIK ÇAM AĞACINI KESTİLER

Olayla ilgili yaşananları aktaran Durmuşoğlu, 27 Mart 2020 tarihinde pandemi nedeniyle evde olduklarını,  evlerinin bulunduğu Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde İBB’nin park ve yürüyüş yolu çalışması yaptığını ve güzergâhtaki ağaçları kesmek sureti ile çalışma yapıldığını görünce müdahale ettiklerini söyledi. Ağaçların kesildiğini görünce hemen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’u aradığını, fen işleri müdürlüğünden gelen ekibin desteği ile ağaç kesimini durdurduklarını kaydeden Salih Zeki Durmuşoğlu, “Pandemi tedbirleri kapsamında uzun zamandan beri evlerimizdeydik. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte ilçe dışına çıktık. Bu gün komşularımızdan duyuyorum ki, 27 Mart’ta kesilmesine engel olduğumuz 65 yıllık çam ağacı kesilmiş” dedi.
 
ŞİKÂYETİMİZİ İBB İLE PAYLAŞTIK AMA GERİ DÖNÜŞ OLMADI
 
27 Mart 2020 tarihinde ağaçların durumunu fotoğraf ve video görüntüleriyle birlikte İBB Beyaz Masa’ya da mail yoluyla ilettiğini, M. Kemal Atatürk’ün ağaçlara zarar vermemek için kendisine yatırdığı evin alanını kaydırdığını da mesajında ilettiğini belirten Durmuşoğlu, İBB’nin de yapılan hizmetleri bu anlayışla yapılmasını temenni ettiğini ifade etti.  27 Mart 2020 tarihinden bu güne İBB’den herhangi bir geri dönüş olmadığını ve aradan geçen 2.5 ay sonra sessiz sedasız bir şekilde aynı ağacın katledildiğini belirten Salih Zeki Durmuşoğlu, “Evde olsaydım o ağacı kesen dozerin önüne yatar, belediyeyi, emniyeti çağırır, komşularımın da desteği ile kesimine engel olurduk inanıyorum. Kurtlar puslu havayı sever misali, oldubitti ile iş yapan İBB’yi kınıyorum” diyerek açıklamalarına son verdi.
 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ