Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi Muhtarı Cüneyt Çukur ve Muhtar Vekili Ali Karaboyun, 10 Mart Covit 19’un başladığı günden bugüne öncelikle Merkezefendi Mahallesi gıda kıyafet olmak üzere bazen çamaşır, bazen bulaşık makinesi, bazen nakit bazen tekerlekli sandalye, bazen mont, bazen ev eşyası, bazen hasta yatağı derken virüs nedeni ile biriken bakkal borç defterlerini satın alacak kadar büyük bir insanlık örneği sergilenerek ihtiyaç sahipleri bu zor süreçte sahipsiz bırakılmadı. Bunun dışında Zeytinburnu'nun bir çok mahallesinedeki ihtiyaç sahiplerinede Yüzlerce koli erzak yardımı yapıldı.

İstanbul’da yaptığı çalışmalarla birçok Mahalle muhtarına örnek olan Cüneyt Çukur ve azaları eğer istenilirse nelerin başarılabileceğini tüm Zeytinburnu’na gösterdi. Hayırsevler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olduklarının altını çizen Merkezefendi Mahallesi Muhtarı Vekili Ali Karaboyun, Muhtarımız Cüneyt Çukur işadamlarımıza büyük bir güven verdi. Ulaşan tüm yardımlar gerçek ihtiyaç sahiplerine bizzat bizler tarafında ulaştırıldı. Bunun gören birçok işadamı da değişik mahallelerden bizlere ulaşarak destek verdiler. Yardım konvoyu adete çığ gibi büyüdü ve Ramazan ayı boyunca Mahallemizde kapısı çalınmayan ihtiyaç sahibi kalmadı dedi. 

Bunun yanında Yaklaşık Üç boyunca 65 Yaş üstü tüm büyüklerimize ulaştık. İhtiyaçlarını sorduk. Eksiklerini giderek evlerine bıraktık. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde ise evlerinde ekmek ve pide eksiği olan herkesin kapsını çaldık ve onları ekmeksiz bırakmadık. Şunun özellikle altını çiziyorum bizim ardım ve desteklerimiz sadece Ramazan ayı ile sınırlı değil biz işadamlarımızla geçek ihtiyaç sahihleri arasında köprü olmaya yılın 365 günü devam edeceğiz dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL