Koronavirüs salgınından yaşlıları korumak amacıyla 21 Mart’ta başlatılan sokağa çıkma kısıtlamasında 65 yaş ve üstü vatandaşlara verilen 6 saatlik izinle birlikte Zeytinburnu’nda yaşlılar sokaklara akın etti. Semtin işlek caddelerini ve parklarını dolduran yaşlılar bolca yürüyüş yaptı. Yaşlılar maskelerini de takıp dışarı çıkarken parklarda banklarda otururken sosyal mesafeye dikkat etmeye çalıştı. Güneşli havanın tadını çıkaranlar, evlerinin yakınlarında vakit geçirdi.

Sokağa çıkma izni bulunan Zeytinburnulular, tatlı bir sürprizle karşılaştı. Belediye Başkanı Ömer Arısoy Öğretmenler Parkı, Zeytin Park, Özgürlük Parkı, Mehmet Tahan Parkı ve 15 Temmuz Meydanı ve Zeytinburnu'nun birçok noktasında sıcak hava ve yeşilin tadını çıkaran yaşlılarımızla sohbet etti. Başkana evlerine gönderdiği Kolonya ve maskeler için teşekkür eden büyüklerimiz Özgürlüğün tadını doyasıya çıkardılar. 

Zeytinburnu sahiline yürüyüşe çıkan 71 yaşındaki İsmail Durmuş " Tekirdağ'da oturuyorum. Misafir olarak İstanbul'a geldim. Yasak çıkınca bir daha dönemedim. Evde sıkılıyoruz. 67 gündür evdeyim. Bir geçen pazar çıktım bir de bu pazar çıktım. Yürüyüş yapıyorum. Temiz bir hava almak için geldik. Evde bunaldık diyebilirim. Ev işi, artık derin temizliklere girdik. Kah balkon, kah mutfak, İşte bunları yaptık. Ev hayatına alıştık diyebilirim. Çıkmasak da olur ama biraz nefes gerekiyor . Ayaklarım biraz tutuldu gibi ama geldim biraz tur attım. Parkın etrafında oturdum. Bu yaşa geldim, ilk kez böyle bir salgın gördüm. İlk kez böyle bir kısıtlama gördüm. Allah hep dua ediyorum namazımda bir daha böyle salgın göstermesin” dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ