Musa, Satı ve Ramazan ORAL kardeşler sevgili anneleri hacı Müzeyyen ORAL'ı yitirdiler. 83 Yaşındaki hacı Müzeyyen ORAL,29 Mart Pazar günü 16.00 sularında kalp krizi geçirerek hayata veda etmişti. Hacı nine Müzeyyen ORAL 12 Ocak 2019'da sevgili eşi hacı Abdullah ORAL'ı yitirmişti ve 3 Mart 21019'da elli ikisinin Mevlid-i Şerif'i okutulmuştu. Hacı Abdullah ORAL'ın vefatınden tam 442 gün sonra vefat eden hacı haminne Müzeyyen ORAL'ın cenaze namazı 30 Mart 2020 Pazartesi günü öğle vakit namazında Zeytinburnu Beştelsiz  Camii'nde kılınacaktı.

Camilerde namaz kılma yasaklansa da cenaze namazı için bir araya gelinmişti. Gasilhane'deki büyük yoğunluk nedeniyle Hacı Müzeyyen ORAL'ın naaşı Beştelsiz Camii'ne  ancak 14. 35'de getirildi. Cenaze namazı kılınırken namazı kıldıracak olan imam herkesi 1 metre arkalı ve bir kol mesafesi yan aralıklarla düzenleme yaptı.

Hacı Müzeyyen ORAL'ın Zeytinburnu Beştelsiz Camii'nde kılınan cenaze namazına MHP İstanbul Bşk.Yardımcısı Selahattin SARI ve İl Yönetimi eski Üyesi Metin YAZAR, CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin DOĞAN,  MHP Zeytinburnu İlçe eski Bk. Vahdet ÇAKIROĞLU, Yeniden Refah Partisi Zeytinburnu İlçe Bşk. Onur DOLAR ve Ynt. Krl. Temsilcileri, AK Parti Zeytinburnu Belediye İlçe  Meclis Üyeleri Adem ULUOCAK, Fikret TUNCER, Cüneyt TEZCAN, Rıdvan DURMAZ ve Serdar DURAN,  CHP Zeytinburnu Belediye İlçe Meclis Üyeleri Süleyman ULUOCAK, İsmail TERZİ, Düzgün KAYA, Selametin YENİYOL ve  Cemal AYDAR, İYİ Parti Zeytinburnu Belediye İlçe  Meclis Üyesi Mustafa GÜRELER,  Ülkü Ocakları Zeytinburnu Şube Bşk. Tunahan HAYDAR,  CHP Zeytinburnu Bşk. Yrd. Rıfat AVCI, MHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Teşkilat Bşk. Hasan AVLU ve Ynt. Krl. Temsilcileri, SaÖmer Ekşioğluadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Temsilcileri,  AK Parti Zeytinburnu Belediye  Meclis eski Üyesi Ravi KASAP, Beştelsiz Emekli Muhtarı Adem YAVUZ, Seyitnizam Muhtarı Ömer ALGÜL, Beştelsiz Muhtarı  Bekir YAVUZ, Çırpıcı Muhtarı Mustafa ÇALIŞKAN, Kazlıçeşme Muhtarı Özgür TERZİ, Türk Kızılayı Zeytinburnu Temsilcisi Mehmet Zeki MENTEŞE, Ahde - Vefa Dernek Bşk. Metin ŞENGÖZ,  Tepebağ Dutluk Cami Dernek Bşk. Ayhan ÖZDEMİR, Beştelsiz Cami Dernek Bşk. Turan GENÇOĞLU, Zeytinburnu Anadolu Gençlik Derneği Bşk. Tacettin ÖZER, Zeytinburnu Rumeli Türkleri Derneği Temsilcisi Rıdvan ÇALIŞKAN, Hakan ŞAHİN, Serkan FETTAH, İlhan AKCAN, Fahrettin ULUOCAK, Bahçegülü Çiçekçilik Ahmet ARİS, Ömer EKŞİOĞLU, Sebahattin AKSOY, Özcan ÖZKUL, Nazar Emlak İnşaat Şenol KÜÇÜKPAZARCIK, Zeytinburnu Tostçusu Metin ALTINÇİZME,  LEVENT Hakkı KOÇ, Nihat KURT, Ömer IŞIK ve isimlerini burada  teker teker sayamadığımız bir çok kişi, ORAL aileleri ve akrabaları ve yakınları iştirak ettiler. 

 Merhume hacı nine  Müzeyyen ORAL'ın naaşı Eski Kozlu Mezarlığı'na götürülerek 442 gün evvel vefat eden sevgili eşi hacı Abdullah ORAL'ın yanına defnedildi. Allah ( c.c. ) rahmet eylesin. Mekanı Cennet, Ruhu şad olsun. Keder içerisinde kalan evlatları Musa, Satı ve Ramazan ORAL kardeşler ile ORAL aileleri, akrabaları, yakınları ve komşularının da başları sağ olsun.

ZEYTİNNURNU HABER GAZETESİ_MEHMET

ALPAY