Zeytinburnu’ndaki okullarda başarı gösteren öğrencilerini Asos’ta bulunan "Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı’nda yaz boyunca ağırlayan Zeytinburnu Belediyesi, yeni planlamayla Çanakkale gezilerini tüm yıla yayarak, gezilere aile konseptini eklediğini duyurdu. Gezilerinden yararlanmak isteyen aileler için aranan tek şart, Zeytinburnu’nda ikamet olarak açıklandı. 

Öncelikle Zeytinburnulu ailelerin tanışması, mahalle kültürünü yaşatması ve muhabbetlerinin artması için böyle bir uygulamaya gittiklerini ve büyük talep gördüğünü söyleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, halkın sorunlarına yerinde çözümler üretilmesi amacıyla geleneksel olarak organize edilen 'Başkanla Akşam Çayı’ programını bu hafta Nuripaşa Mahallesinde yaptı. 

Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı gezisine katılan Nuripaşa Mahallesinde ikamet eden yaklaşık 80 yaşındaki bir teyze, kamptaki çiçeklerden bir dal kopararak ektiğini söyleyerek, “Çok güzel gezdim ama ben oradan bir dal çiçek kopardım, geldim ektim büyüdü ama sonra çaldım gibime geldi vicdan azabı çektim. Onu da aldım size getirdim” diyerek Başkan Arısoy’a saksıda yetişen çiçeği taktim etti. Başkan Arısoy’da teyzenin getirdiği saksıda çiçeği alarak, “Ben bunu alayım sonra sana hediye edeyim. Senin de vicdanın rahat olsun” dedi. 

Vatandaşların alkışlarla karşılık verdiği Başkan Arısoy ve içinin rahatladığını söyleyen teyze, çiçeğini çok sevdiğini, Başkanın hediyesi olduğu için de ayrıca önem taşıdığını belirten teyze, “Merak etme oğlum, gözüm gibi bakacağım” diyerek, “Allah senden razı olsun”  diyerek, Başkan Arısoy’a teşekkür etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ