Özellikle Zeytinburnu’nu avantajlı hale getirecek metro, Kazlıçeşme’den başlayarak Marmaray ile entegre çalışacak. Topkapı, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Göztepe gibi durakları bulunan metro, 4. Levent aktarmasıyla Hacıosman-Yenikapı metrosuna da bağlanarak Anadolu ve Avrupa yakalarının önemli bölgelerinden geçecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Belirlenen program dahilinde yeni hatların hızla hizmete alındığı İstanbul'da Zeytinburnu ile Kadıköy arasında yapılacak dev proje için start verildi.

Buna göre toplam uzunluğu 40,3 kilometre olacak olan Zeytinburnu-Kadıköy metrosunda yolculuk 1 saat civarında sürecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin programına göre Zeytinburnu-Kadıköy metrosu, 2020 yılı sonrasında hizmete açılacak.

Zeytinburnu-Kadıköy Metrosu Güzergahı ve Durakları: Kazlıçeşme - Zeytinburnu - Ambarlar - Topkapı - Bayrampaşa - Sağmalcılar - Uluyol - Gaziosmanpaşa - Silahtarağa - Sadabat - Kağıthane - Çeliktepe - 4. Levent - Rasathane - Ata 2 - Bosna Bulvarı - Ümraniye - Namık Kemal - Esatpaşa - Göztepe - Merdivenköy - Üniversite - Kadıköy

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ