‘Kent Konseyi Çocuk Meclisi Genel Kurulu’nu ’20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yapan Zeytinburnu Belediyesi, yeni dönem ‘Çocuk Meclisi’ başkanını seçti. Yapılan oylama sonucunda yeni Meclis Başkanı Aslı Çelik oldu. Genel Kurul’a Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da katıldı.

“ZEYTİNBURNU’NU ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE YÖNETMEK İSTİYORUZ”

Seçim sonrası bir konuşma yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, önümüzdeki dönemde Zeytinburnu Belediyesi olarak Çocuk Meclisi Genel Kurulu’yla birlikte önemli işlere imza atacaklarına işaret ederek, meclis başkanı ve üyeleri tebrik etti. Zeytinburnu Belediyesi’nin, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Grup Başkanlığı ve diğer kurumlara ek olarak, Zeytinburnu Kent Konseyi’yle birlikte çalıştığını meclisteki çocuklara anlatan Başkan Arısoy, “Zeytinburnu’nu ilçemiz içindeki tüm kurumlarla birlikte yönetmek, onların fikirlerini ve yardımlarını almak bizim için hep bir öncelik olmuştur. Fakat biz diyoruz ki ‘Bu yetmez’. 5 yıl boyunca ilçemizdeki sorunların çözümü için hep birlikte çalışacağız. Halkımızın kanaatlerini, çözüm önerilerini ve şikâyetlerini dinlemek bizim için çok önemli. Tam olarak bu amaç için kurulan Kent Konseyimiz çatısı altında; Kadın Meclisi, Engelliler Meclisi ve Çocuk Meclisimiz var. Bu grupların amacı bize bilgi ve öneri akışı sağlamak, bizim de belediye olarak gerekli düzenlemeleri yapmamızı sağlamaktır. Bu fikirleri sizlerden duymak istiyoruz. Siz çocuklarımızı daha iyi anlamak ve sorunlarınıza yardımcı olmak için yönetime katılmanızı istiyoruz.” dedi.

“ÇOCUK DOSTU BİR İLÇE OLACAĞIZ”

5 yıllık dönem için planlanan çalışmalar içerisinde, Zeytinburnu’nun ‘çocuk dostu’ bir ilçe olması yönünde yapılacak ciddi çalışmaların var olduğunu hatırlatan Başkan Arısoy, bu nedenle kendileri için Çocuk Meclisi’nin ayrı bir önem arz ettiğini dile getirdi. Başkan Arısoy; “Özellikle eğitimde fırsat eşitliği ve ‘Sıfır Atık’ konusunda önerilerinizi bekliyoruz. Önümüzdeki dönemlerde el birliğiyle çok ciddi tecrübelerimiz olacak ve başarılı da olacağımıza inanıyorum, siz sevgili çocuklarımıza güvenimiz tam.” şeklinde konuştu.