Zeytinburnu Pazarcılar Derneği Başkanı Selahattin Sert ve Yönetimi Pazarcı Esnafının desteğiyle adlarından çok söz ettirecek örnek bir davranışa imza attılar. Artık Zeytinburnu’nun semt pazarlarında Şehit ve Gazi Ailelerine ücretsiz olarak meyve ve sebze verilecek. Sabahın erken saatlerinden itibaren Yeşiltepe Mahallesinde kurulan Pazar pazarında afişler Pazar tezgâhlarına asıldı. Afişleri gören Zeytinburnu Halkı böyle bir uygulamayı başlattıkları için pazarcı esnafına teşekkür etti. 

Pazarcılar Derneği Başkanı Selahattin Sert Barış Pınarı Harekâtına giden askerlerimizin bizlere gurur veren konuşmaları ve Şehit olan askerlerimizin ailelerinin ‘’Bu ilke için bir oğlumuz daha var gerekirse onu da göndeririz’’ demeleri bizleri çok duygulandırdı. Böylesine Kutsal bir milletin ferdi olmaktan hep gurur duyduk. Canlarını hiç düşünmeden bu vatan bu bayrak için seve seve veren askerimizin ailesine bizler birkaç parça meyve sebze vermişiz bunun ne önemi var dedi.

İhtiyacı olan şehit yakınlarına yardımda bulunmak için böyle bir uygulama başlattıklarını belirten, Başkan Selahattin Sert "Yıllardır, pazarlarda sebze-meyve satıyoruz. Ülkemizde bir sürü olaylar oluyor. Terör olayları ve dışarıda operasyon yapan askerlerimizin haberleri her gün geliyor. Biz bir nevi şehit ailelerinin moralini yükseltmek için eğer ihtiyaçları varsa böyle bir durumda yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnsanlar bazen bu gibi durumları yanlış algılayabiliyor. Ama asla yanlış algıya düşmesinler. Biz bunu can-ı gönülden yapıyoruz. İlk gün olmasına rağmen İnsanlardan çok güzel tepkiler almaya başladık. Vatandaşlar bizi tebrik ediyor dedi. 

Zeytinburnu Pazarcılar Derneği Başkanı Selahattin Sert böyle bir teklif götürdüğümüzde tüm pazarcı esnafımız hiç düşünmeden Evet dedi. Tüm pazarcı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu davranışımız İstanbul’daki tüm pazarlarda örnek alınır dedi. 

Vatandaşlar da uygulamadan oldukça memnun olduklarını dile getirirken, bu uygulamanın herkese örnek olması gerektiğini söylediler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL