ZEYDEF (Zeytinburnu Dernekler Federasyonu) Mehmet Çakır Genel Başkanlığında Haftalık olağan Yönetim kurulu için toplandı. Toplantının anan gündem maddesi Yöresel Günler ve yaklaşan Genel Kuruldu. Yöresel Günlerin son birkaç yıla göre daha verimli geçtiği konusunda hem fikir olan ZEYDEF Yöneticileri ev sahipliğinden dolayı Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a teşekkür ettiler. 

ZEYDEF (Zeytinburnu Dernekler Federasyonu) Haftalık olağan Yönetim kurulu toplantısında oy birliğiyle 13 Aralık 2019 Tarihinde Olağan Genel Kurul kararı da aldı. ZEYDEF’İN Olağan Genel Kurulu 13-12-2019 Cuma Akşamı Saat:20:00’da Kazlıçeşme kültür Merkezinde yapılacak. Üç Dernek Başkanı Genel Kurul için Adaylığını açıkladı. Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır, Şanlılurfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan ve Romder Genel Başkanı Mehmet Selçik Aday olduklarını açıkladılar.

Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan ZEYDEF’in tüzüğünün değiştirilerek bir BaşkanınÜç Yıl İki Dönem Görev yapmasının önünün açılmasının diğer Dernek Başkanlarına haksızlık olduğunun Bir Dönem ve Üç Yıl süreye görev yapmasının doğru olduğunun altını çizdi. Başkan Tufan 20’ye yakın Dernek Başkanı var. 120 Yıl ZEYDEF Genel Başkanı olmak için mi bekleyeceğiz böyle bir tüzük olmaz dedi. 

ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır ise Genel Kurulda üç aday olarak yarışacağız. Bu Zeytinburnu Dernekler Federasyonu için çok anlamlı. İnşallah sandıktan çıkan arkadaşımızla birlikte daha yukarıya taşımak için mücadele edeceğiz dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL