Zeytinburnu Belediyesi Başkanlık makamındaki ziyarete ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır ve Zeytinburnu Dernekler Federasyonun üye Dernek Başkanları ve temsilcileri katıldı. Belediye Başkanı Ömer Arısoy Dernek Başkanlarıyla tek tek tokalaşarak ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti. 

ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır 16.Yöresel Günlerin 9 Gece boyunca ilçemizde büyük bir kaynaşmayı sağladığını sevgi, hoşgörü ve kardeşlik ortamı yaratığını, bu yıl katılımın geçen yıllara göre daha fazla olduğunun özellikle altını çizdi. Başkan Çakır ilçemizdeki STK’lara böyle bir ortamı sağladığı için Başkan Arısoy’a teşekkür etti ve Belediye’nin Derneklere bu etkinlik için verdiği maddi desteğin bir sonraki etkinlikte yeniden değerlendirip artırılması yönünde bir isteği oldu. ZEYDEF Başkanı Mehmet Çakır’ın bu isteğine Belediye Başkanı Ömer Arısoy espri ile yaklaştı ve anladım artık maddi destek istemiyorsunuz dedi. 

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, 16.Yöresel Günlere ZEYDEF ve STK Başkanlarının sunduğu katılardan dolayı kendilerine teşekkür etti. Arısoy açıklamalarını şöyle sürdürdü. Yöresel Günlerle ilgili yeni bir değerlendirmemiz olacak. Belki birkaç hafta öne çekebiliriz. 7 Bölge, Rumeli ve Türki Cumhuriyetlerden oluşan 9 Gece formatı bence çok güzel. Meydanın aydınlatması, daha önce çekilen belgesellerin oynatılması, stantların genişletilmesi gibi yenilikler yapabiliriz. Katılamayan bazı Derneklerin şikâyetleri var. Herkesin buraya katılması tabii ki mümkün değil ama yeni bir değerlendirme yapılabilir dedi. 

Başkan Arısoy, STK’ları kabul ettiği toplantıda bir de müjde verdi. Zeytinburnu Kültür Merkezinin arka kısmında Zeytinburnu Kongre Merkezinin inşa edileceğini ve bunun çok az bir maliyetle STK’lara etkinlerini yapmaları için verileceğini söyledi.  Teşekkür ziyaretinin sonunda ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a bir çiçek takdim etti ve toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL