İşadamı Davut Genç, 2013 Yılında Zeytinburnu’ndaki Samsunluları tek çatı altında buluşturmak için kurduğu Tüm Samsunlular Derneği geride bıraktığı 6 yıl içinde yaptığı faaliyetlerle adından sıkça söz ettiriyor. Samsunluları nezih bir dernek mekânına kavuşturan Davut Genç Derneğin altında hemşerileri için güzel bir sosyal içerikli mekân oluşturdu. Bayramlarda Samsunluların sıla özlemini gidermek için otobüs tutarak akrabaları ile buluşturan Başkan Genç hemşerilerinden tam not aldı.Zeytinburnu Belediyesi’nin 16 Yıldır aralıksız düzenlediği Yöresel Günlere kurulduğu günden beri katılan Samsunlular Derneği’nin stantına hem Samsunlular hem de ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Ziyaretçilere Samsun Derneği tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Karadeniz Bölgesi’nin sahne aldığı Yöresel Günler gecesinde Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu Türkiye’nin hatta Dünya’nın minyatürü gibi. Bu nedenle Kendimi Türkiye’nin en şanslı Belediye Başkanı olarak görüyorum. Yöresel Günlerdeki amacımız Anadolulu kültürü unutulmasın, unutulmayan bu kültür Ülkemizin kültürüne katkı versin. Bu katkıyı sağlayan İllerimizin başında da Samsun geliyor dedi.

İstanbul Tüm Samsunlular Derneği Başkanı Davut Genç ise Yöresel Günlerle ilgili gazetemize çok özel açıklamalar yaptı. Derneği 2013 Yılında Telsiz Mahallesinde kurduk. Yaklaşık 2000 civarında bir üyesi var. Üye sayımız gün geçtikçe artıyor. Derneğimizin önceliği hemşerilerimizi bir arada tutmak. Zeytinburnu jeopolitik olarak İstanbul’un en değerli ilçesi haline geldi. Dernek merkezinin Zeytinburnu’nda olması ve Zeytinburnu’nda ikamet etmek bizim için büyük şans. Hainlerin ülkemizi çepe çevre sardığı bu günlerde Yöresel Günler büyük önem arz ediyor. Birlik ve beraberliğe bu günlerde çok ihtiyacımız var. Zeytinburnu Belediye Başkanımız Ömer Arısoy’a böyle bir kucaklaşmayı sağladığı için teşekkür ediyorum dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, 16.Yöresel Günlerde Karadeniz gecesinde yaptığı konuşmanın ardından Karadeniz bölgesi derneklerinin stantlarını ziyaret etti. Samsunular Derneği standını ziyaret eden Başkan Arısoy, Dernek Başkanı Davut Genç ve Ak Parti Milletvekili Hasan Turan’la birlikte ziyaretçilere keşkek dağıttı. Samsunlular ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Belediye Başkanı Ömer Arsıoy ziyaretin ardından protokol bölümüne geçerek geceyi izledi. 16.Yöresel Günlerde Karadenizliler Gecesi oldukça renkli anlara sahne oldu. Kemençe horon ve karşılama ile vatandaşlar gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL