Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Meydanında kurulan stantlar içinde en renkli stantlardan biri Sinopluların stanttıydı. Eskiden köylerde kullanılan tarım ürünlerinin ve aletlerinin sergilendiği stant ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. ZEYDEF Genel Başkanı ve aynı zamanda Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır ile Dernek adeta en görkemli günlerini yaşıyor. Dernekçiliği Zeytinburnu’nda bir adım öteye taşıyan Başkan Çakır Sinopluları oldukça güzel bir mekâna kavuşturdu. Ramazanda verdiği iftar yemekleri ve kaynaşma geceleriyle adeta hemşerilerine gurbette sıla özlemi çektirmeyen Başkan Çakır’a hemşerileri destek vermeye devam ediyor. Sinoplular Derneğinde ki bu başarısını Başkan Çakır ZEYDEF ile tüm STK’lara taşıdı.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Yöresel Günlerde yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Başkan Arısoy, Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir coğrafyadan insanları barındıran Zeytinburnu, bu özelliği ile adeta Hem Türkiye’nin hem de Türk dünyasının minyatürü gibi. İşte bu noktadan hareketle de Zeytinburnu Belediyesi, farklı kültürleri düzenlediği bir etkinlik ile aynı çatı altında buluşturduklarından bahsetti. Eğer sizler olmasaydınız biz bu tür güzel organizasyonları yapamazdık. Bizler sizlerden aldığımız paralarla bunları gerçekleştiriyoruz. Allah Zeytinburnu halkına daha fazla versin" diyerek konuşmasını tamamladı.

Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır, Gazetemize çok özel açıklamalar yaptı. Çakır; Derneğimizin 1000’in üzerinde üyesi var. Asıl gayemiz hemşerilerimizin dertlerine, sıkıntılarına çözümü üretmek. Öğrencilerimize sahip çıkıyoruz. Federasyonumuzla işadamlarımızla birlikte onlara burs veriyoruz. Ramazanda iftar programları tertip ediyoruz. Kısaca hemşerilerimiz Zeytinburnu’nda yaşamaktan mutlular. Bunda en önemli pay bir önceki belediye başkanımız Murat Aydın’a ait ilçemizin adeta çehresini değiştirdi. Başkanımız Hem birlik beraberliğimize hem de dernekçiliğe verdiği katkılardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Murat Başkanımız 15 Yıl Yöresel Günleri hayata geçirdi. Şimdi Ömer Başkanımızda bu çıtayı daha da yukarıya çıkarak dedi. 

Konuşmaların ardından Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta ile birlikte Sinopluların standını ziyaret etti. ZEYDEF Genel Başkanı ve Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır ile birlikte ziyaretçilere mantı ikramında bulundu. 

ZEYTİNBURNU HABERGAZETESİ-ÖZEL