Zeytinburnu Bitlis-Muş -Sason Yöre Dernekleri Başkanı Abdülhamit Aksu Kardeşlik Projesini hayata geçiren ve bu etkenliğin 15 Yıldır aralıksız devam etmesini sağlayan Belediye Başkanı Murat Aydın ve bu yıl 16.’sının yapılmasına vesile olan Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a, ekibine minnettarız dedi. Bu fotoğraf birlik İstanbul ve Zeytinburnu'ndaki birlik ve beraberliğimizin, Kardeşliğimizin göstergesidir. Biz aynı anneden doğan ümmetin çocuklarıyız. Dinimiz, Dilimiz, Bayrağımız ve vatanımız tektir dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir coğrafyadan insanları barındıran Zeytinburnu, bu özelliği ile adeta Hem Türkiye’nin hem de Türk dünyasının minyatürü gibi. İşte bu noktadan hareketle de Zeytinburnu Belediyesi, farklı kültürleri düzenlediği bir etkinlik ile aynı çatı altında buluşturduklarından bahsetti.. "Eğer sizler olmasaydınız biz bu tür güzel organizasyonları yapamazdık. Siz kendinizle gurur duymalısınız bu ülkenin harcını atan en büyük üstatlardan biri olan Said-i Nursi’nin hemşerisisiniz. Dünyanın tek başına bir anlamı yok biz birlikte bir Türkiye’yiz, bu ülkenin birlikte güzelliği var. Allah Zeytinburnu halkına daha fazla versin. Kardeşlik Projesi ve Kardeşliğimizde daim olsun dedi. İşadamı, Meclis Üyeleri Fikret Tuncer ve İbrahim Cin Bu tablo gösteriyor ki Çanakkale’de bu milletin Kürdü, Çerkezi, Lazı ile birlikte vatan mücadelesi verdiğini ve omuz omuza şehit olduğunu bugünden sonrada bu birlik ve beraberliğin devam edeceğini söyledi. 

Bitlis Muş Sason Derneğinin gecesinde adeta ikram yağmuru vardır. Yörenin meşhur balının tadına bakan misafirlere Sarma ve Ceviz ikramı da yapıldı. Başkan Ömer Arısoy, Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır Dernek Başkanı Abdülhamit Aksu ile birlikte davetlilere Lahana Dolması ve içli köfte ikram etti. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL