İstanbul'da yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından en büyüğü 4.1 olmak üzere 200'ün üzerinde sarsıntı daha yaşandı. Marmara Bölgesi genelinde hissedilen deprem sonrası İstanbul'da vatandaşlar sokaklarda sabahladı. Devam eden artçı şoklar ve sosyal medyada hızla yayılan 'provokatif' ses kayıtları nedeniyle büyük endişe ve korku yaşayan vatandaşlar, sokaklarda, parklarda ya da otomobillerinin içinde bekledi. Gece yarısından sonra ailelerin bir kısmı evlerine giderken, yüzlerce kişi ise çocuk parklarında uyumaya çalıştı. 

Bazı vatandaşlar sabaha kadar nöbet tuttu. Vatandaşlardan bazıları çadır kurarken, bazıları ise yanlarında getirdikleri battaniye ve yorganların üzerinde uyudu. Zeytinburnu'nda geceyi parkta geçirin bir vatandaş, sosyal medyada çok sayıda ses kaydı dolaştığını ve bu kayıtların endişelerini arttırdığını söyledi.

Zeytinburnu sahilde kurdukları çadırda kalan İrem Taşpınar ise "Deprem korkumuz geçmedi. Geçecek gibi de görünmüyor. Dün arabada kalmıştık, bu gece de çadırda kalmayı düşünüyoruz." diye konuştu. 
Türk Kızılayı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçlar geceyi dışarıda geçiren vatandaşlara çorba, çay, konserve gıda ve su dağıttı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na bağlı bir araç ise alanda tedbir amaçlı bekletiliyor. Polis ekipleri ise halkın toplandığı alanlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için devriye görevi yaptı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ