Önce anlaşmalı bir özel hastanede çocuklarımız sünnet ettirildi. Ardından sünnet düğünü için gerekli alışverişler yapıldı. Sünnet çocuklarının olmazsa olmazı Eyüp Sultan ziyareti ve son olarak görkemli bir sünnet düğünü. Telsiz Mahallesi Muhtarı Edanur Menteş’in büyük gayretiyle 40 çocuğumuz ömür boyu unutamayacakları bir sünnet düğünüyle erkekliğe ilk adımlarını attılar.Şölene Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Belediye başkan Yardımcısı Hurşit Bekaroğlu, Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı A. Selami Delibalta, CHP İlçe başkanı Metin Doğan, Yeniden Refah Partisi İlçe başkanı Onur Dolar başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesi katıldı. 

Sünnet düğününde kısa bir konuşma yapan Muhtar Edanur Menteş bu etkinliğe destek veren ve bu çok özel günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. “Öncelikle muhtar seçildiğimin 5.ayında binlerce kişinin katıklımı ile yaptığımız sünnet merasimimize katılımı ile beni onure eden Kaymakamımız Sayın Mehmet Makas’a, Belediye Başkan vekilimiz Sayın Hurşit Bekaroğlu’na, Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı sayın Selami Delibalta’ya, CHP İlçe başkanı sayın Metin Doğan’a, Yeniden Refah Partisi İlçe başkanı Sayın Onur Dolar’a, İyi Parti ilçe başkan vekili Erdinç Bayraktar’a, CHP Meclis üyesi Hasan Hüseyin Üsküdar’a Av. Asım Güven’e, İyi Parti Meclis üyesi Mustafa Gürele’ye, Sponsorlarımız iş adamı Satar Kaşkorsa sahibi Celal Altuğ’a Sayın İbrahim Balcı başta olmak üzere azalarıma, seçmenlerime ve evlatlarını sünnet ettiren ailelerimize huzurlarınızda teşekkür ederim” dedi. 

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi Balıklı Yolu Caddesin sünnet şöleni için yetkili kurumların onayı ile trafiğe kapatılarak platform ve masalar kuruldu. Çocukların sünnet düğüne ortak olmak isteyen Yüzlerce Mahalle sakini Muhtar Edanur Menteş’in davetine icabet etti. Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Muhtarın seçmeni olan Av. Abdullah Güler davete Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da getirebileceğini ifade etti. Ancak yağmurun yağma ihtimaline binaen ve ilçe Mülki idare amirlerin konuşmalarını kısa tutmalarından saat 23.00’ a kadar sürmesi beklenen düğün’ün protokol kısmı alanda ayrıldığı için Muhtar Edanur Menteş düğünün bittiğini ifade ettiğinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan rotasını başka yöne cevirdi. 

Kaymakam Mehmet Makas Muhtarlarımız sosyal olaylara parmak basıyor dedi Öncelikle Türkiye’nin en genç Kadın muhtarı Edanur Menteş kardeşime yaptığı bu güzel organizasyon için teşekkür ederim. Muhtarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın yaptığı bu tür güzel ve hayırlı çalışmalarından dolayı devletimizin yükü biraz hafifliyor. Muhtarımız ve ekibine teşekkür ederim dedi. 

Muhtara Zeytinburnu ilçesine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdimi yapıldı. Programa Belediye başkan vekili olarak katılan başkan yardımcısı Hurşit Bekaroğlu’da başkan Ömer Arısoy’un plaketini aldı. Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı A.Selami Delibalta, Yedikule Gögüs Hastanesi Başhekimi ve doktoruna da katkılarından dolayı plaket takdime dildi. Ayrıca Sponsor Star Kaşkorse sahibi Celal Altuğ ve Balcı Bilişim’in sahibi İbrahim Balcı’ ya da bire plaket takdim edildi. CHP İlçe Başkanı Metin Doğan ve Refah Partisi ilçe Başkanı Onur Dolar sünnet olan 40 Evladımıza çeşitli hediyeler takdim ettiler. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ