İlçemiz eğitim kurumlarına yönelik  "2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Müdürler Toplantısı" 29.08.2019 tarihinde Zeytinburnu Mehmet İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde,  İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Yeşilyurt başkanlığında, Şube Müdürlerimiz Faruk Tosun, Rafet Cansu, Ali Akıllı, Oktay Peker ve ilçemizdeki tüm resmî-özel okul müdürlerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Yeşilyurt açılış konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının tüm müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi. Toplantıda ilçemizde göreve başlayan yeni idarecilerimiz tanıtıldıktan ve yeni görevlerinde başarılar dilendikten sonra toplantının gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Eylül Ayı Mesleki Çalışma Programı kapsamında gerçekleştirilen Sene Başı Öğretmenler Kurulu Toplantıları tüm okullarımızda 02.09.2019 tarihinde yapıldı. Toplantılara katılan İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Yeşilyurt öğretmenlerimiz ile bir araya geldi. 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmenin temel amacımız olduğunu vurgulayan Sayın Ali Yeşilyurt, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.