Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri kaçak yollardan Türkiye'ye girip Zeytinburnu’nda ikamet etmek isteyen kayıtsız göçmenlere göz açtırmıyor. Suriye'de yaklaşık 7 yıldır süren iç savaş, Irak'ta uzun yıllardır devam eden istikrarsızlık ve terör, Afganistan'daki Taliban terörü ve İran'daki baskıdan kaçan göçmenler Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmeye ya da Türkiye'ye yerleşmeye çalışıyor. Türkiye’ye gelen bu göçmenleri uğrak noktalılarından biride Zeytinburnu. Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri hem kurulan uygulama noktalarında ve ilçe genelinde yaptıkları sıkı denetimler sonucunda her gün onlarca kaçak göçmen yakalayıp sınır dışı edilmesi için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim ediyor. 

En son geçen hafta Zeytinburnu'nda sokakta park halindeki kamyonetin kasasından 35 kaçak göçmen yakalanmıştı. Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Zeytinburnu'nda bir kamyonete kaçak göçmenlerin bindirildiği ihbarını aldı. İhbar doğrultusunda söz konusu adrese gelen ekipleri gören şüpheli İlhan N. yaya olarak kaçmaya başladı. Kovalamacanın ardından şüpheli yakalanırken, kamyonetin içinden 35 kaçak göçmen çıktı. Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğünden edindiğimiz bilgiye göre yılbaşından beri yakalanarak sınır dışı edilmek üzere göç idaresine teslim edilen kaçak göçmen sayısının 3300 ü aştığı belirtildi operasyonların artarak devam edeceğinin altı özellikle çizildi.

Zeytinburnu’ndaki kaçak göçmenler ile yapılan mücadele artan bir hızla devam ediyor Zeytinburnu ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerince yılbaşından beri yakalanarak sınır dışı edilmek üzere göç idaresine teslim edilen kaçak göçmen sayısının 3300 ü aştığı belirtildi operasyonların artarak devam edeceği bildiriliyor

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL