Hat fazla uzayınca Marmaray'a metrobüsteki ücretlendirme sistemi güncellendi.Halkalı Gebze Marmaray bilet ücretleri ne kadar? merak konusu olmuştu. Marmaray ücret tarifesi ise 1-7 istasyon için tam 2,60, indirimli 1,25, indirimli-2 ise 1.85. 8-14 istasyonlar için ise ücret tarifesi tam 3,25, indirimli 1,55, indirimli-2 2,30 İşte son Halkalı Gebze Marmaray ücret tarife fiyatları...İstanbulluların uzun zamandır merakla beklediği ulaşım projesi Gebze-Halkalı Marmaray Hattı, 10 Mart'ta açılmıştı. Gebze-Halkalı hattının hizmete girmesiyle birlikte Marmaray 43 istasyon ve 76 kilometrelik bir güzergaha ulaştı. Hat fazla uzayınca Marmaray'a metrobüsteki ücretlendirme sistemi güncellendi.  Halkalı Gebze Marmaray bilet ücretleri ne kadar? merak konusu olmuştu. Marmaray ücret tarifesi ise 1-7 istasyon için tam 2,60, indirimli 1,25, indirimli-2 ise 1.85. 8-14 istasyonlar için ise ücret tarifesi tam 3,25, indirimli 1,55, indirimli-2 2,30 İşte son Halkalı Gebze Marmaray ücret tarife fiyatları...

Tren hatlarının tamamlanması ve Marmaray projesi ile entegrasyonu sağlandığında 43 istasyonun bulunduğu Gebze’den Halkalı’ya 105 dakikada seyahat edilebilmekte. Hatta Bakırköy’den Bostancı’ya 37 dakika, Söğütlüçeşme-Yenikapı'nın seyahat süresi ise 12 dakika. Hatta günde 1 milyon yolcu taşınıyor.

Halkalı istasyonunda M1B Yenikapı-Halkalı metro hattı ile,

Ataköy istasyonunda M9 İkitelli-Ataköy metro hattı ile,

Bakırköy istasyonunda M3 Bakırköy-Başakşehir metro hattı ile,

Yenikapı istasyonunda M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı,

M1B Yenikapı-Kirazlı ve M2 Yenikapı-Hacıosman metro hatları ile,

Sirkeci istasyonunda T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı ve denizyolları ile,

Ayrılık Çeşmesi istasyonunda M4 Kadıköy-Tuzla metro hattı ile,

Üsküdar istasyonunda M5 Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ile,

Göztepe istasyonunda M12 Göztepe-Ümraniye metro hattı ile,

Bostancı istasyonunda M8 Bostancı-Dudullu metro hattı ile,

Pendik istasyonunda M10 Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı ile,

İçmeler istasyonunda M4 Kadıköy-Tuzla metro hattı 

Gebze – Halkalı hattında toplam 41 istasyon bulunuyor. İşte hattın güzergahı; Halkalı, Mustafa kemal, Küçükçekmece, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy,Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci, Üsküdar, İbrahimağa, Söğütlüçeşme, Feneryolu,Göztepe, Erenköy, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe, Süreyya Plajı, Maltepe, Cevizli, Atalar, Başak, Kartal, Yunus, Pendik, Kaynarca, Tersane, Güzelyalı, Aydıntepe, İçmeler, Tuzla, Çayırova, Fatih, Osmangazi, Gebze

Gebze-Halkalı Banliyö hattının eklenmesiyle Marmaray 43 istasyon ve 76 kilometrelik bir güzergaha ulaştı. Hat fazla uzayınca Marmaray'a metrobüsteki ücretlendirme sistemi getirildi. Bu sistemle binen yolcunun İstanbul Kart'ından girişte en uzak mesafenin ücreti alınıyor, yolcunun çıkış yaptığı duraklarda bulunan iade makinelerinden ise gidilmeyen yolun parası İstanbul Kart'a geri yükleniyor. 

Yeni ücretlendirme sistemini bilmeyen bazı vatandaşlar ise kısa mesafe gitmelerine rağmen daha fazla para ödeyerek mağdur oluyor. Marmaray duraklarına konuyla ilgili bilgilendirme yazıları konulması ve vatandaşların bilgilendirilmesi insanların mağdur edilmemesi için yapılacak bilecek uygulamalardan biri olabilir.

%40 üzeri Engelli yolcularımız Aile ve Sosyal politikalar bakanlığından alacakları kartlar ile, 65 yaş üstü yolcularımız kimlik kartları ile ücretsiz seyahat edebilirler.

 - Aktarma almaz, aktarma verir,

- Aynı istasyondan çıkışlarda iade yapılmaz,

- Bir İstanbulkartın birden fazla kişi için kullanılması halinde yalnız bir iade işlemi yapılır,

- İstanbul'da kullanılmakta olan ortak abonman (Mavi Kart) geçerlidir.,