Çelenk Sunma Töreninin ardından Zeytinburnu Merkezefendi Stadyumunda gerçekleştirilen İlçe Kutlama Programına geçildi. Programa Zeytinburnu Kaymakamı Sayın Mehmet Makas, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanı Albay Sayın Halil Akar, Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Ömer Arısoy, Zeytinburnu İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Ali Yeşilyurt, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını Fatih Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Yusuf Leventoğlu yaptı. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajının okunduğu program Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Cevabının okunması, Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi Öğrencisi İlkcan Kemer'in konuşması, Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi Öğrencisi Enes Torun'un "Vatan Gerek" adlı şiiri okuması, Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin gösterisi,  Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Öğrenci Korosu, Abdülhak Hamit Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan spor gösterisi,  Fatih Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan spor gösterisi ile devam etti.  Şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesinin ardından tören geçişi ile program sona erdi.

Kaymakamlık önündeki resmi törenin ardından Merkezefendi Stadyumunda gün boyu kutlamalar devam etti. Burada kısa bir konuşma yapan Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkışı ve Milli Mücadeleyi başlatışının 100.yıl dönümü. Tarih boyunca esarete boyun eğmeyen milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatanını ve bayrağını yok etmek isteyenlere tüm yokluklara rağmen başkaldırmış ve bizlerin bu vatan üzerinde dil, din, ırk fark etmeksizin rahatça yaşamamıza imkan sağlamıştır. Bu kutlu günde başta kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımızın üzerinde emeği olan herkesi hayırla yad eder, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız dedi.

HABER MERKEZİ