Trafikte yaya önceliği bilincini oluşturma amacıyla düzenlenen etkinlikte, öğrenciler "Öncelik Yayanın, Öncelik Hayatın" yazılı tişörtler giydi. Ziya Gökalp İlkokulu, Kazım Özalip İlkokulu, Şehit Kadir Cihan Karagözlü Ortaokulu ve Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile Zeytinburnu'ndaki özel motorlu taşıt sürücü kursları kursiyerleri, sabah saatlerinde Zeytinburnu Kaymakamlık binası önünde bir araya geldi.

Ellerinde "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın", "Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği", "Sen de Bir Yayasın" ve "Önce Yaya" sloganlarının bulunduğu dövizleri taşıyan öğrenciler, Kaymakamlık binası önünden yürümeye başlayarak Beştelsiz Mahallesi Prof. Dr. Muammer Aksoy Caddesi'ndeki yaya geçitlerinden öğretmenleri eşliğinde karşıdan karşıya geçti. Öğrenciler geçerken otomobiller durdu, durmayıp geçen otomobillere ise öğrenciler düdük çalarak tepki gösterdi.

Etkinliğe, İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Hamdi Usta, Zeytinburnu Kaymakamı Sayın Mehmet Makas, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Sayın Cenk Özmen, Zeytinburnu İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Ali Yeşilyurt,  İl Millî Eğitim Şube Müdürü Sayın İsmail Günday katıldı. "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın", "Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği", "Sen de Bir Yayasın" ve "Önce Yaya" sloganlarının bulunduğu dövizleri taşıyan Ziya Gökalp İlkokulu, Kazım Özalp İlkokulu, Şehit Kadir Cihan Karagözlü Ortaokulu ve Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Kaymakamlık Binası önünden yürüyerek yaya geçidinden karşıdan karşıya geçtiler.

HABER MERKEZİ