Yıllardır Ramazan ayında vatandaşları iftar sofralarında buluşturan Zeytinburnu Belediyesi, bu yıl da geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Her akşam farklı bir mahallede sokak iftarı düzenleyen Zeytinburnu Belediyesi, hemşehrilerini bir sofrada toplayıp, bu kutsal ayda; sevgi, huzur, kardeşlik ve mutluluğun hep birlikte yaşanmasını sağlıyor. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta, AK Parti İle Yöneticisi Sümeyye Esenyel, Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat, Belediye Başkan Yardımcıları Saffet Öz, Sertaç Güleç, Mahmut Kocameşe, AK Parti ilçe Yöneticileri, Meclis Üyeleri Adem Uluocak, Sami Yapar ve Birim Müdürleri, Livza Yapının sahipleri Fikret Tuncer, Asım Sağlam, Ayhan Eroğlu’da Yeşiltepe Mahallesindeki iftar programına katılarak, vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.

Geleneksel sokak iftarını ilçenin her mahallesinde yapacaklarına değinen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, "Geleneksel sokak iftarlarımızdan ilkindeyiz bugün. Bizler dün de şehit aileleri ve gazilerimize iftar verdik. Bugün de ilk sokak iftarımızı yapıyoruz. Hemşehrilerimizin ilgisi yoğun, sağ olsun eksik olmasınlar. Zeytinburnu Belediyesi olarak, her mahallede bir iftar programı yapacağız. Böylelikle hemşehrilerimizle buluşmuş olacağız. Bugün burada herkesin, bütün komşularımızın yemek yediği iftar açtığı bir ortamdayız. Bu sofralar benim için çok önemli, hemşehrilerimizle bir arada olmam için büyük fırsat. Bu yılda inşallah böyle birlik ve beraberlik içinde oluruz" şeklinde konuştu.

İftar programına katılan vatandaşlar, "Allah belediye başkanımızdan razı olsun. Çok eskilerden belediyelerde bu tarz sosyal uygulamalar yoktu. Çok şükür 17 yıldır yapılanları görüyoruz. Ben çok duygulanıyorum. Allah devletimizden razı olsun. Tüm İslam âlemine hayırlı Ramazanlar diliyorum. Biz Zeytinburnu'muzu çok seviyoruz” açıklamasında bulundu. İftar yemeğinin ardından vatandaşlara ilahi dinletisi yapıldı. Lokma tatlısı ikram edildi.


ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL