Kaval Disiplinli ve planlı çalışması ile Düzcelileri en iyi şekilde temsil edecek Uzun senelerden beri Zeytinburnu’nda ikamet eden çiçeği burnunda dernek başkanı Abdulkerim Kaval delegelerin ve eksi başkanın talebi ile kongrede aday oldu. Yapılan oylamı ile bütün delegelerin oyunu alan Kaval derneğin yeni başkanı oldu. 

Kaval Gazetemize şunları söyledi “Gelişen toplumlarda sivil toplum kuruluşlarının üstlendiği rol çok önemli. Son yıllarda ülkemizde de planlı ve programlı çalışan bir çok sivil toplum kuruluşunun üstlendiği roller çok mühim. Biz Düzceliler de kendi gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak ve hayatımızı devam ettirdiğimiz yerlere de katkı sunmak için yeni yönetim olarak kollarımızı sıvadık. Kadar güzel hizmetler sunan önceki dönem dernek başkanımıza çok teşekkür ederim. Bizden devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımak adına elimizden geleni yapacağız” dedi. Abulkerim Kaval sevilen ve sayılan bir isim olarak Düzce’ye katkı verecek Bir Kamu Bankasında şube müdürü olarak görev yapan Kaval uzun yıllardır Zeytinburnu’nda ikamet etmektedir. Zeytinburnu’nda sevilen sayılan biri isim olarak bilinen A. Kerim Kaval’ a yeni görevinde başarılar dileriz. 

Derneğin Yeni Yönetim Kurulu: 1-Abdulkerim Kaval 2-Tahsin Yıldız 3-Şenol Araç 4-İbrahim Garip 5-Ergün Öztürk 6-Salih Ekşi 7-Ramis Koç 8-Metin Cebeci 9-Tekin Verep 10-Mustafa Özkan 11-Serkan Şimşek 12-İhsan Gelir 13-Bircan Sivroğlu 14-Fazlı Helvacı 15-Mustafa Okşit