Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından konferansın açılış konuşmasını Oğuzlar İlim, İrfan ve Medeniyet Derneği’nin Genel Başkanı Mehmet İbrahim Mahdum yaptı. Atalarımız tarihin her döneminde devletler kurmuşlardır. Kurmuş oldukları devletleri devlet kurmak maksadıyla değil, bir dava uğruna kurmuşlardır. Bu dava "İlay-ı Kelimetullah" davasıdır diyen Başkan Mahdum konuşmasını şöyle sürdürdü. Ecdadımız, Allah’u Teâlâ’ya ve Peygamber efendimize olan sevgilerini her şeyin üstünde tutmuş, daima İslam'ın savunucusu ve Müslümanların koruyucusu olmuşlardır. Türk milleti, hep bu şuurda olmuş ve ilelebet bu şuurda olacaklardır. Ecdadımızın bize emanet ettiği bu güzel vatanımızda milletçe çok zor dönemler geçirdik, nice tuzaklar ve badireler atlattık. Söz konusu vatan ve bayrak olunca Allah’u Teâlâ’ya hamdolsun ki Türk milleti olarak bizlere kurulan oyunları bir bir bozarak vatanımıza ve ay yıldızlı al bayrağımıza sahip çıktık. 15 Temmuz darbe girişiminde Tüm Dünya'ya. Vatanımız için, bayrağımız için, dilimiz için. Dinimiz için, örfümüz için, irfanımız için. Ezanımız için ve hürriyetimiz için canımızı seve seve vereceğimizi gösterdik. Vatanımızın bekası ve baki kalması için milletçe birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Gönül birliğimizi güçlendirmeliyiz ve daima muhafaza etmeliyiz. Ülke ve millet olarak çok güçlü olmak zorundayız buna mecburuz ve hatta buna mahkûmuz. Dünya'nın birçok bölgesinde zülüm ve işkence gören, öldürülen, yaşadıkları topraklardan göç etmek zorunda kılan nice mazlum ve mağdur olan kardeşlerimizin ümidi bizleriz. I)in dil fark etmeksizin insanlığa yapılmakta olan bu zulümleri asla görmemekten gelemeyiz. Türkiye devletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde Türk Dünyası ile bütünleşerek çok daha güçlü olacak ve İslam Dünyasının lideri olacaktır. Güzel ülkemiz Türkiye'nin Bekasının baki kalması, gönül birliğimizin daim ve güçlü olması dileğiyle hepinize saygılarımı sunuyorum dedi. 

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin panelde yaptığı konuşmada, Milli Beka Hareketimizin varlık sebebi, üzerinde yaşadığımız topraklarımız ve gökyüzünde sonsuza kadar dalgalandıracağımız ay yıldızlı bayrağımızdır.  Bizler ufak tefek hesapların, maddi çıkarların, makamları, mevkilerin çok ötesinde yerlerin ve göklerin yaratıcısı Allah’a uzanan kutlu bir yolda yürüyoruz. Devletimizden ve milletimizden asla karşılık beklemiyoruz.  Ruhumuz 1071 Malazgirt’tir. Şuurumuz 1915 Kuvayı Millîye şuurudur. Bugünkü Panelimizin konusu ülkemizin bekası ve geleceği. Beka ve gelecek denince benim aklıma Cumhur İttifakı geliyor. Cumhur ittifakı Aziz Türk Milletinin şerefi ve namusunun devamıdır. Cumhur ittifakı Recep Tayyip Erdoğan’ın veya bu ittifak oy toplamanın meselesi değil Türkiye’nin bekasının ikbal meselesidir. Bu noktadan hareketle ben cumhur ittifakını 1453 fetih ruhuna benzetiyorum. Cumhur ittifakını Kudüs Fatihi Selahattin Eyyubi’nin ruhuna benzetiyorum. Cumhur ittifakını Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının mili mücadele ruhuna benzetiyorum dedi. 31 Mart Yerel seçimlerinde ilkemizin geleceği için Cumhur İttifakına destek istedi. 
Türkiye’nin Bekası ve Geleceği konulu konferansta, Prof. Dr. Ahmet Şimşek, Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı Erdoğan Yücel, AKM Müdürü Cahit Koca, AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat’ta birer konuşma yaptı. 

Konferansa yoğun programına rağmen katılan Cumhur İttifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy İlçemizin son 20 yılındaki gelişim sürecini anlattı. Ülkemizin geleceği ve hizmetlerin kesintiye uğraması için Oğuzlar İlim, İrfan ve Medeniyet Derneği yöneticileri ve üyelerinden destek istedi. Programın sonunda Oğuzlarda yöneticilere giydirilen kostüm Başkan Adayı Arısoy’a giydirildi ve kuşak bağlandı. Programın koordinasyonu yapan Milli Beka Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Arslan Türkmen Konferansa katılarak destek veren tüm davetlilere teşekkür etti. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL