Elazığ Dernekler Federasyonu'nun bünyesindeki Elazığ Kömürhan Dayanışma Derneği'nin açılışı Zeytinburnu'ndaki dernek binasında gerçekleştirildi. Açılışta davul ve zurnalar eşliğinde halaylar çekildi. Kurdele kesiminin ardından dualar okundu. Açılışa, AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy ve MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban'ın yanı sıra ELFED Genel Başkanı Faik İçmeli, AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta, İYİ Parti İlçe Yöneticileri, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır, Elazığlılar Dernek Başkanı Nazir Güler, Telsiz Mahallesi Muhtar Adayı Edanur Menteş ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışa katılanlara Elazığ'a özgü yöresel lezzetler ikram edildi. 

Programda Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayları açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. MHP Elazığ Adayı Bilal Çoban, 31 Mart yerel seçimlerinde başarılı olması halinde 1 milyon Elazığlının belediye başkanı olacağını ifade etti.
AK Parti Zeytinburnu Adayı Arısoy ise, "Zeytinburnu'nu büyük, huzurlu ve mutlu bir aile kabul ediyoruz. Bunların belki en küçük birimi aileler ama bir üstünde sivil toplum kuruluşları var. Zeytinburnu Türkiye'nin dört bir yanından gelen insanların büyük bir armoni içinde, büyük bir huzur içinde yaşadığı bir ilçemizdir. Sivil toplum kuruşları bu birlikteliğin önemli ayaklarından bir tanesidir. Bu vesileyle Kömürhan Derneği'nin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkesi kutluyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum" diye konuştu.  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevinin ardından AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı olduğunu belirten Arısoy, Elazığlılardan 31 Mart yerel seçimleri için dua ve destek istedi. 

Elazığ Kömürhan Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Demirtaş açılışta yaptığı konuşmada, Bugün Zeytinburnu'muzda Elazığlı Hemşerilerimiz yeni bir mekana daha kavuştular. Tüm Elazığlı İşadamları Derneğimiz başta olmak üzere ilçemizdeki diğer Elazığ Dernekleriyle birlikte İstanbul'da ELFED çatısı altında büyümeye devam ediyoruz. Açılışımıza katılarak bizleri onurladıran başta siyasi büyüklerimiz olmak üzere tüm misafilerimize teşekkür ediyorum dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL