Savaş Bahçekapılı’nın geçirdiği kalp krizi sonucu 55 yaşında hayata deva etmesinin ardından, Kardeşleri Sami, Hakan, Metin, Favziye, Nermin ve Fatma ( Emre'nin annesi ve Mehmet Belözoğlu'nun eşi ) şaşkınlığı ve derin acıyı aynı anda yaşadılar.  Ailenin en büyüğü atası Hacı Nine Vesile, önce eşini ardından oğlu savaşı yitirmenin acı içindeydi. Savaşın geride bıraktığı Sevgili eşi Reyhan, çocukları Damla, Ayten ve Ogün’e sıkı sıkı sarılan Vesile Ana oğlunun ardından gözyaşı döktü.

Savaş Bahçekapılı için Yenidoğan Camii'nde öğle nazmına müteakiben cenaze namazı kılındı. Milli Takım ve Başakşehir Spor Kulübü Kaptanı Emre Belözoğlu erken saatlerinde Yenidoğan Camisi'ne gelerek taziyeleri kabul etti. Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, futbolcu Arda Turan ile kulübün futbolcu temsilcileri ve kulüp yönetim kurulu üyeleri,  Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Av. Ömer Arısoy, CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan ve İlçe eski Başkanı Metin Aytekin Gazioğlu, AK Parti İlçe Belediye Meclis Üyeleri Bilal Akgül ve Adem Uluocak, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu temsilcileri, CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Aday Adayı Mithat Şahin ve Meclis eski Üyesi Mehmet Yılmaz,  Osmaniye Eğitim ve  Araştırma Hastanesi Polikliniği Başhekimi Dr. Alper Özel,  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Yönetim Kurulu Temsilcileri, Gökalp Mahalle Muhtarı Celal Ertuğrul ve Baş Azası Tülay Gençtürk Biçer ve eşi Hüseyin Biçer, Gökalp Mahallesi Muhtar Adayı Ali Ceylan, AK Parti Belediye İlçe Meclis eski Üyesi ve Yanidoğan Cami Dernek Balkanı Hasan Sertçelik, Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Hüseyin Sarıyel, kaptan Osman ve Tuncay Manav,  Zeytinburnu Spor eski Yöneticisi Ahmet Bayraktar, Yenidoğan Güneşspor Kulübü Başkanı ve CHP İlçe Belediye Meclis eski Üyesi Cengizhan Bahçekapılı ve yardımcısı Mehmet Turan ve kulüp üyeleri, Yenidoğan ve Gökalp Mahallesi yerlileri olan eski sakinleri, akrabaları ve komşuları, isimlerini burada sayamadığımız onlarca kişi Bahçekapılı ailesini bu zor günlerinde yalnız bırakmadılar. CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Emecan da taziye çelengi göndererek ailenin acısına paylaştı.

Merhum Savaş Bahçekapılı'nın naaşı Eski Kozlu Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi. Zeytinburnu Haber Gazetesi Ailesi olarak Merhuma Allah’tan rahmet, keder içinde kalan annesi, kardeşleri, ailesi, tüm aile bireyleri, akrabaları, komşuları ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY