Giresun ili Espiye ilçesi Arpacık Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurulu Veliefendi Mahallesinde bulanan dernek merkezinde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan heyeti oluşturuldu. Divanın yerini almasıyla birlikte kongreye geçildi.

Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve Denetim Kurulu faaliyet raporu okundu müzakeresi yapıldı ve oylandı. Ardından Kesin bütçe ve tahmini bütçenin görüşülerek onaylandı. Yönetim ve Denetim Kurulu ibrasının ardından seçime geçildi. Bir önceki dönem yaptığı çalışmalarla dernek üyelerinin takdirini kazanan Başkan Uğur Kartal üyelerinin desteğiyle yeniden Başkan seçildi.

Kongre sonunda önce ikinci kez başkan seçilen Uğur Kartal söz aldı ve kendisine güvenerek destek veren tüm hemşerilerine teşekkür etti. Başkan Uğur Kartal’ın ardından her daim hemşerilerinin yanında yer alan Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan söz aldı.

Başkan Emecan kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. İkinci kez Dernek Başkanı seçile Uğur Kartal’ı tebrik etti. Yaklaşan yerel seçimler öncesi hemşerilerine birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Emecan Kongrenin ardından dernekten ayrıldı.

Giresun ili Espiye ilçesi Arpacık Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu: Başkan: Uğur Kartal Yönetim Kurulu Üyeleri: Engin Arpacık, Zeynel Arpacık, Fatih Arpacık, Nizamettin Bodur, Recep Tiryaki, Gökmen Kartal, Osman Arpacık, Emine Arpacık, M.Erdem İlhan, Yavuz Arpacık, Fatma Kartal, Güler Arpacık, Serkan Küp, Alparslan Okur, Erdem Arpacık, Hakan Arpacık, İlhan Sertel, Yunus Arpacık, Erdal Kartal

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL