Uzun Yıllardır Yol arkadaşlığı yapan Ahde Vefalı birçok insanın bir araya gelmesi ile startı verilen AHDE Vefa Derneğinin temelleri Telsiz Mahallesinde Turan çay bahçesinde 2014 yılında atılmıştı. Geride bırakılan 5 yılda Ahde Vefalılar her yıl onlarca organizasyona imza attılar. Kuruluşundan birkaç yıl sonra Öğrenci evi projesinin hayata geçiren Zeytinburnu Ahde Vefa Derneği Öğrencilerin sesi olmaya devam ediyor. Sosyal Sorumluluk Projelerinin yanında Ahde Vefa Derneği özel günlerde de ses getiren etkinlikler yapıyor. 

Artık geleneksel hale gelen ve her yıl 31 Aralık tarihinde Yatsı Namazı sonrasında Güzel Mescitte aziz şehitlerimiz için okutulan mevlitte yine izdiham vardı. Ahde Vefa Derneğinin tertiplediği Güzel Mescid'deki Mevlid-i Şerife, Zeytinburnu 1. Dönem Emniyet Müdürü Dursun Eryıldız, Kazak Türkleri Vakfı kurucularından İlyaz Saka, Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Başkanı Fethi Ahmet Alparslan, MHP Zeytinburnu İlçe eski Başkanlarından Vahdet Çakıroğlu ve Nazir Güler, Ülkü Ocakları Zeytinburnu Başkanı Tunahan Haydar ve Yönetim Kurulu Temsilcileri Zeytinburnu Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Şenol Yurtseven - Büyük Türkiye Partisi Zeytinburnu İlçe eski Başkanı Faruk Müezzinoğlu, Zeytinburnu Tüm Rumeli Türkleri Dernek Başkanı Mehmet Ali Vatansever, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri, Yıldız Spor Kulüp Başkanı Halim Şengül ve Kulüp Üyeleri, Zeytinburnu Sporlular Derneği eski Başkanı Halil İbrahim Uzunağca, Telsiz Mahallesi Kültür Derneği Başkanı Kadir Şengül ve davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Mevlide katılan herkese ayrı ayrı teşekkür eden Ahde Vefa Derneği Başkanı Metin Şengöz, Bu gece çok önemli bir gece Mekke’nin Fethinin Seneyi devriyesi tüm İslam Alemine huzur getirsin. Mekke’den günümüze Gelin, bizler için kara toprağın altında vatan bu kahramanların aziz hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkalım. Empati yaparak kendimizi onların yerine koyalım. Özellikle genç arkadaşlarım, din, vatan, bayrak ve namus gibi kutsal değerlerimize sahip çıkalım. Bu değerler için canını veren aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın. Eğer sizler sahip çıkmazsanız birileri sahip çıkacaktır. Önceliğimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ilelebet yaşaması için gerekli çabayı sarf etmektir. Bu millet, dün Çanakkale'de nasıl yedi düvele karşı mücadele edilmişse, bu günde sevdamız ülkemiz için, bayrağımız ve ezanımız susmaması için terör örgütlerine karşı milli bir seferberliğe hazır olduğumuzu buradan bir kez daha beyan ediyoruz. Terör örgütleri, onların içteki uzantıları ve bunların hamili dış güçler şunu iyi bilsinler ki; Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmeye parçalamaya kimsenin gücü yetmez. Şanlı tarihimizde görüldüğü üzere, Türk Milleti olarak bir öldüysek bin doğacağımızı şehit ve şühedanın hatırasına yüz çevirmeyeceğimizi vatan bayrağa yan gözle bakan eşkıya ve ortaklarının perişan edeceğimizin tüm dünya milletleri tarafından bilmesinde fayda görüyorum" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL