İstiklal Marşının okunması ve Kuran-Kerim Tilaveti ile başlayan programa Anadolu Gençlik Derneğinin bir yıllık faaliyetlerini anlatan slayt gösterimi ile devam edildi. Yunus Emre Öter’in sunuculuğunu yaptığı gecede Slayt gösteriminin ardından Kürsüye AGD Zeytinburnu Şube Başkanı Tacettin Özer çıktı. Özer konuşmasına salondaki muhteşem kalabalığı selamlayarak başladı.

Anadolu Genlik Derneği Öteden beri bilgili, inançlı, saygılı, değerlerine her zaman önem veren, milletine ve bayrağına sevdalı, vatanına bağlı bir gençlik yetiştirmek üzere çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Başkan Tacettin Özer konuşmasını şöyle sürdürdü. Anadolu Gençlik Derneğinin beşikten mezara kadar ilim, öğrenmek, anlamak, kavramaya çalışmak düsturuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu sebeptendir ki anaokullarımız, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yetişkinler şuur dersleriyle olmak suretiyle hem hanım kardeşlerimiz hem de erkek kardeşlerimiz nezdinde çalışmalarını devam ettirmektedir. Anadolu gençlik derneği olarak bizleri iyinin, doğrunun, faydalının, hakkın ve adil olanın yeryüzünün tamamına yayılması için gayret sarf eden bir teşkilattır. Muhattabı bütün insanlarımız, hedef kitlesi ise gençlerdir. Gençlerimizin Milli ve Manevi değerlerine bağlı imanlı ve şuurlu bir şekilde yetişmesi ilk önceliğimizdir. AGD olarak ilk adım kampları, çadır kampları, okuma grupları, sohbet ve seminer çalışmaları, yaz etkinlikleri, kış etkinlikleri gibi birçok çalışmayı her yıl düzenli olarak devam ettirmekteyiz.

Kasım ayında tüm illerimizde düzenlediğimiz Siyer-i Nebi yarışmasıyla; Liseli ve İmam Hatipli gençlerimizi efendimizin hayatı ile buluşturduk. Ortaokullu gençlerimizle ise Kaşif grupları oluşturarak, kitap okumalarına ve temel İslami değerleri kendilerine aktarmalarına yardımcı olmaya devam ediyoruz. Mekke'nin fethi, Kudüs Gecesi, İstanbul’un Fethi, Çanakkale zaferi, Diyarbakır'ın Fethi'ni her yıl tekrar tekrar kutlayarak, gelecek nesillere Fetih aşkını ve fetih ruhunu aktarmaya gayret ediyoruz. Mekke yeryüzünde ki en eski kurulmuş şehir ve ümmetin kıblesi Kabenin bulunduğu yeryüzündeki tüm şehirlerin anasıdır. Çağlar ötesinden günümüze gelen Fetih’in sembolüdür. Bugün ülkemizde 600 salonda bu kutlu fetihi ve bu fethin kutlu komutanı efendimiz HZ. Muhammed Mustafa (SAV)'e salat ve selam ediyoruz. Tabi bu fetihi anarken, İslam coğrafyalarında yaşanan zulümleri, kan ve göz yaşını görünce de maalesef içimiz kan ağlıyor ve canımız yanıyor. Akli selim bir Müslümanın, tüm bu işgal ve katliamların İslam Coğrafyasında yaşanmasını asla tesadüflere bağlayamaz. Bu işgaller Siyonistlerin ve onların işbirlikçilerinin eseridir. Bu işgallerin gerçekleşmesinde islam ümmetinin parçalanmış olması, dünyevileşmiş olması, basiret ve ferasetten uzak yöneticiler tarafından yönetilmiş olmasının payı büyüktür. Fetih esasen İslamın yaşanmasının önündeki engellerin kaldırılmasıdır. Mekke'nin Fethi'ni kutladığımız bu günlerde, Kudüs'ü; İsrail'in Başkenti olarak görebilecek kadar ferasetini yitirmiş Mekkeli yöneticilerinde kalplerinin fethine yeniden ihtiyaç vardır. Teşkilatımızın Kurucu Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın tarihi bir tespiti bu durumu çok daha iyi özetlemektedir; Hocamıza bir gazeteci sorar " Hocam siz sürekli Siyonizm’den ve Siyonistlerden bahsediyorsunuz. Sanki her taşın altında bir Siyonist varmış gibi." Hocam ise "Hayır, biz her taşın altında bir Siyonist vardır demiyoruz, zaten o kadar nüfusları da yoktur. Ancak hiç bir taşın altını boş bırakmazlar diyoruz. Bizlerde buradan söz veriyoruz; Dünyayı ifsat eden her taşın altındakilere karşılık, her taşın üzerine dünyayı imar edecek bir gencimizi yetiştireceğiz. İnsanlık içinde bulunduğu bu buhrandan çıkaracak nesilleri yetiştireceğiz inşallah. Çünkü; biz inanıyoruz ki "zafer inananlarındır ve zafer çok yakındır. Bu duygu ve düşüncelerle, programımıza katıldığınız için Anadolu Gençlik Derneğimizin çalışmalarına destek olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi. 

Başkan Özer’in konuşmasının ardından programa Ortaokul Erkek Komisyonu Tiyatro gösterisi, Ortaokul Kız Öğrencilerinin gösterisi, Fasıl Gurubu ile devam edildi. Lise Komisyonu Öğrencilerinin sahnelediği Mekke’nin Fethinin canlandıran oyun ise davetlilerden tam not aldı. Programın sonunda Siyer-i Nebi Yarışmasında derce giren öğrencilere para ödülleri takdim edildi ve program ikramlarla sona erdi.  

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu şubesinin tertiplediği Mekke’nin Fethi gecesine, Saadet Partisi İstanbul il Bşk Yrd Şükrü İpek, Saadet Partisi Eski İlçe Bşk.larından İsmail Demirciler, Kemal Hayırlıoğlu, Kemal Yılmaz, Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Bşk Yrd.ları ve ilçe Yönetimi, Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Fatma Çotuk ve yönetimi, CHP Belediye Meclis Üyesi Satı Oral,  Anadolu Gençlik Derneği Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Yavuzalp, Anadolu Gençlik Derneği istanbul il Bşk Yrd ları Mehmet Yaroğlu, Furkan Ünal, İsmail Demiral, Beştelsiz Muhtarı Adem Yavuz, Yeşiltepe Muhtarı Nadiye Polat, Gökalp Mahallesi Muhtar Adayı Ali Ceylan, Merkezefendi İmam Hatip Lisesi Müdürü ve Eğitim Bir-Sen İstanbul 1.Nolu Şube Başkan vekili Ahmet Coşkun, Adile Mermerci Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Özbek, Toki İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nurettin Yılmaz, Abay İmam Hatip Ortaokulu Müdür yrd Efnan Selimoğlu, Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi Müdür Yrd Alişan Boyu, Ziya Gökalp İlköğretim okulu Müdür yrd İhsan Odabaşı, Öğretmenlerden Ömer Çakmak, Ubeyde Öz, Fatma Boyu, Büşra Harmandar, Emekli İmam Hamit Kalafat, Beştelsiz Cami İmamı Yücel Tak, Topkapı Cami İmamı Şükrü Akkaya, Beştelsiz Cami Dernek Başkanı Turan Genç, Bağ Camii Dernek Başkanı Ömer Ekşi, İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu Şube Başkanı Mehmet Beşinci, İlim Yayma Cemiyeti Beyoğlu Yurt müdürü İsmail Şimşek, Urfalılar Dernek Bşk Yrd Mesut Tufan, İHH Bşk Yrd Yahya Kula,  Kur'an-Der   Koordinatörü Şahin Sert, Milli Gazete'den Kahraman Cankurt, Eroğluspor Genel Kaptanı Bülent Çuhacıbaşı, Hennes Tur Müdürü Halil Aydın, Cansuyu Derneği il Koordinatörü Şenol Düzgün, MGV- AGD eski ilçe başkanları Ve vatandaşlar katıldı

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şubesi Başkan: Tacettin Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri: Semih Deniz, Hüseyin  Kurt, Yunus Yaatasi, Bayram Şenol Saygı, Atilla Ünalan, Serkan Fettah, Suat Koçyiğit, Ubeyde Öz, Gökmen  Türkmen, Bayram Uysal, Önder Utanır, İsmail Yazar, Murat Kurt, Yunus Emre Öter, Ethem İbrahim Karış, Ferudun Özdal, Furkan Akdemir, Burak Aykut, Mehdi Aydın

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL