Dereliler Dernek Merkezlerini yenilediler. Yaklaşık Üç ay süren tadilatın ardından Dernek merkezi oldukça görkemli bir havaya büründü. Yenilenen Dernek merkezi geleneksel Pazar kahvaltı programları ile yeniden hizmete açıldı. Konya Bozkır'a bağlı Dereköy Mahallesinin Zeytinburnu’nda faaliyet gösteren Dereliler Derneği her 15 Günde bir düzenlediği ve uzun yıllardır geleneksel hale getirdiği kahvaltı programlarıyla ilçemizde hemşerilerinin sesi olmaya devam ediyor. Kahvaltılarda âdeta izdiham yaşanıyor. Birçok köy ve mahalle derneği sadece tabela derneği olmak öteye gidemezken Federasyonların dahi yapmaktan zorlandığı organizasyonlara Zeytinburnu’nda imza atan Dereliler Derneği tebrikleri hak ediyor. Konferans, Piknik, İftarlar, Spor Etkinlikleri, Arapaşı, Aşure, gibi birçok organizasyonlar ile 500-1000 Kişilik salonları hınça hınç dolduran Derelilerin İstanbul ve Zeytinburnu’ndaki birlikteliğine öncülük yapan Zeytinburnu Derelilerin bu haftaki kahvaltı programları yaklaşan yerel seçimlerinin gölgesinde yapıldı.  

Ramazan Erçınar Hocanın okuduğu Kuran-ı kerim Tilaveti ve ardından yapılan yemek duasıyla başlayan programın sunuculuğunu her zaman olduğu gibi yine Ahmet Özkan yaptı. Ardından kürsüye selamlama konuşması için deneyimli dernek Başkan Ahmet Ilgaz geldi. Dereliler Dernek Başkan Ahmet Ilgaz Geleneksel kahvaltı programına renk katan misafirlerine ve hemşerilerine teşekkür etti.  Başkan Ilgaz, Amacımız Dereliler ilçemizde en güzel şekilde temsil etmek 20 yıldır bunun mücadelesini verdik bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. İstanbul’da hiçbir STK yok ki tüm hemşeriyle yıl boyunca her ay en az iki kez bir araya gelsin. Bunun mimarı Sizlersiniz, Siz gelmezseniz bir ne kadar bu programları hazırlarsak hazırlayalım hiçbir anmalı olmaz dedi. Başkan Ilgaz, Önümüzde yerel seçimler var. Tek amacım Konya Bozkır ve Derelilerin hep birlikte hareket ederek, hak ettikleri siyasetteki temsil hakkını ilçemizde kazanmalarıdır. Bunun için önümüzdeki günlerde bölünmüşlük havasından uzak tek vücut olarak hareket etmek zorundayız dedi. 

Dernek Başkan Ahmet Ilgaz'ın ardından tek tek söz alan Hemşehrileri 20 Yılı aşkın bir süredir Dernek Başkanlığı görevini yürüten 8 Yıldır Kaymaklıkta STK'ların sözcülük görevini başarıyla yerine getiren Ahmet Ilgaz'ı MECLİS ÜYESİ Aadayı olarak görmek istediklerini dile getirdiler

Kahvaltı programı, Dereliler Derneği Bayanlar kolu Başkanı Mümine Gürşahin Çelmeli, Dernek Üyeleri, Hasan Can, Ali Çelmeli, Ramazan Dumru, Feyyaz Ilgaz, Emre Ilgaz, Ali Kartal, Kadir Kaysın, Cemal Özdemir, Ali Kasap, Ramazan Alakuş, Ali Koyuncu, Hasan Çiçek, Mehmet Altınkaynak, Şimşek Yavuz söz alarak geride bırakılan bir yıl ile ilgili duygu ve düşüncelerini hemşerileriyle paylaştılar. Program günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL