Batı Trakya Şahin'den ailesi ile birlikte 1951 yılında göç ederek önce Yedikule'ye ve 1953 yılında da Zeytinburnu'na yerleşen 77 yaşında kalp krizi sonucu vefat eden Fatma Şahin, Zeytinburnu Batı Trakya Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası Koca Sinan Mezarlığı'na götürülerek merhum babasının ve kardeşlerinin bulunduğu aile kabristanına defnedildi..

Pazar günü Zeytinburnu Batı Trakya Camii'nde kılınan ikindi namazı sonrası cenaze namazına yoğun katılım oldu.  Batı Trakya Türkleri Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Zeytinburnu Eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Dr. Mikail Kabak, İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Hasan Hosben Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Eski Genel Başkanı Av. Burhaneddin Hakgüder,  Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Hasanoğlu ve Besim İsmailbasa, Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, İzmir Eski Şube Başkanı Mümin Durmuş, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel ve Eski Şube Başkanı Osman Yılmaz, Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler ve Eski Başkanları Mehmet Özgür ile Mehmet Türkmen, Batı Trakya Camii Kuran Kursu Başkanı Hasan Şahin,  Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Kereci Disiplin Kurulu Başkanı ve BATEV Başkan Yardımcısı Av. Hasan Yazıcı, Beştelsiz Mahalle Muhtarı Adem Yavuz, BATEV yöneticileri, Batı  Trakya Türkleri  tüm camiaları ve aileleri temsilcileri cenazeye katıldı.

Merhume Fatma Şahin'e  Allah’tan  rahmet, ailesi ve yakınları  ile Batı Trakya Türkleri camiasına başsağlığı ve sabırlar dileriz.