Tartışma bir süre sonra silahlı kavgaya dönüştü ve bu sırada olay yerinden geçen Suriye uyruklu Mohammad Sharaf isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. B.Ö, olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili yaptığı çalışmalarda B.Ö'nün Bakırköy Kartaltepe Mahallesi'nde saklandığını belirleyerek operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda B.Ö, yakalanarak gözaltına alındı. B.Ö'nün yapılan üst aramasında bir tabanca ile suikast silahı olarak bilinen anahtarlık silah ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlı Vatan Caddesi'nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. B.Ö'nün emniyetteki işlemleri devam ediyor.

ZEYTİNBURNU'NDA SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

28 Ocak'ta B.Ö Zeytinburnu 58'inci Bulvar Caddesi üzerinde yürüdüğü sırada silahla ateş açılmış, saldırıda yoldan geçen 1 kadın ve 1 çocuk bacaklarından vurularak yaralanmıştı.

15 ŞUBAT'TA CİNAYETTEN TUTUKLANMIŞTI

2 Şubat'ta Zeytinburnu Nuripaşa Mahallesi 65. Sokak'ta 60 yaşındaki açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Faruk Döner soruşturmasında polis ekipleri, Döner cinayetiyle bağlantısı olduğu iddiasıyla B.Ö'nünde arasında bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı. Döner cinayetiyle ilgili B.Ö ve Y.G tutuklanmıştı. B.Ö daha sonra tahliye edilmişti.