3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunun 7.maddesi gereğince "İlçede kurulan ve bu Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarından seçecekleri bir temsilci Vakıf Mütevelli Heyetinde görev yapar." ibaresi gereğince 2017 yılında Zeytinburnu İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev yapmak üzere 19.12.2018 Çarşamba günü saat 14:00'da Zeytinburnu Kaymakamlığı Toplantı salonunda seçim yapıldı.

Zeytinburnu'nda faailiyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları veya vekilleri yoğun ilgi gösterdi. Nurşen Örnek ile Konya bozkır Dere Kasabası Derneği Başkanı  Ahmet Ilgaz yarıştı.. Ahmet Ilgaz temsilcilik seçimini açık ara kazandı. Seçimde Ahmet Ilgaz 45 Oy alırken Nurşen Örnek sadece 34 oy alabildi.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Mütevelli Heyeti Temsilciliğine seçilen Ahmet Ilgaz, kendisine destek veren başta ZEYDEF'e, Üye Dernekleriyle tüm sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyelerine teşekkür etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL