Uzun Yıllar Gökalp Mahallesinde esnaflık yapan ve yaklaşık 40 Yıldır Zeytinburnu’nda ikamet eden, ilçemizin ve Gökalp Mahallesinin her sokağında izi olan Ali Ceylan Mahalle Sakinlerinin büyük teveccühü ile 31 Mart yerel Seçimlerinde ikamet ettiği Gökalp Mahallesini, Gökalplılarla birlikte yönetmek için Muhtarlığa talip olduğunu açıkladı.  Zeytinburnu Haber Gazetesine özel açıklama yapan Ali Ceylan, Uzun yıllardır Mahallemize hizmet eden çok değerli muhtarımıza teşekkür ediyorum. Artık Gökalp Mahallesi sakinleri değişim istiyor. Bu değişim için ilk meşaleyi adaylığımızı açıklayarak yaktık. İnşallah 31 Mart akşamına kadar Gökalp mahallesinde çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacağız ve Gökalp Sakinleriyle birlikte mahallemizde değişİme hep birlikte imzamızı atacağız dedi. 

Gökalp Mahallesi Muhtar Adayı Ali Ceylan, Gökalp Mahallemiz Zeytinburnu’nda coğrafi olarak çok önemli bir konumda. Milyon Dolarlık yatırımların yapıldığı Sahil Bandı aksinde, Son Yüzyılın en önemli yatırımlarından bir olan Marmaray ve Avrasya Tüneline aynı zamanda Projesi devam eden Üç Katlı Tüp tünele, Yıl Başında açılacak olan ve İstanbul’u Gebze’den Halkalı’ya bağlayacak olan Tren hattına sadece birkaç yüz metre uzaklıkta. Böylesine dev projelerle iç içe olan bir Mahalleye baktığımızda son yıllarda değerine değer katması gerekirken bırakın değerlenmeyi Mahallemiz hızla göç vermeye başladı. Bunun altında yatan birçok neden var. Önceliğimiz ilçemizin yöneticileri ile koordineli çalışarak Mahallemize eski Gökalp Ruhunu ve hak ettiği değeri kazandırmak. 

Bunun yanında ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan Kentsel Dönüşüm aynı zamanda Mahallemizin de en önemli sorunu. Hızlı bir şekilde Kentsel Dönüşüm için adımlar atılmalı. Eski Binalar bir an önce yenilenmeli. Eğer Gökalp Mahallesi Muhtarı seçilirsek kapı kapı dolaşarak Kentsel Dönüşümün önünü açmak için elimizden geleni yapacağız.  Bilgi Evleri Zeytinburnu’muzun çok önemli projelerinden biri. Şuan Gökalp Mahallesi’nin bir bilgi evi yok. Yenidoğan Mahallesi ile ortaklaşa kullanıyoruz. Zeytinburnu’na yeni seçilecek Belediye Başkanımızla istişare yapacağız ve Mahallemize Bilgi Evi kazandıracağız. 

İSMEK’in İlçemizdeki Merkezi Gökalp Mahallesinde bulunuyor. İSMEK ile ortak projeler yaparak Gökalp’te yaşayan vatandaşlarımızın meslek edinmesi ve kendi evinin ekmeğinin kazanması için adım atacağız. Bunun yanında İlçemizin öncelikli sorunu olan Uyuşturucu Mahallemizdeki gençleride adeta tehdit ediyor. Gençlerimizin bu illete bulaşmaması için projeler geliştireceğiz. Bulaşan çocuklarımızı bu beladan kurtarmak için tedavilerine öncülük edeceğiz. 

Mahallemizdeki Emeklilerinin gün içinde verimli zaman geçirmelerini sağlamak için Bir dernek kuracağız. Mahalleye ait bir taziye evi yapılması için çalışma yürüteceğiz. Cadde ve sokak aydınlatmalarına özen göstererek arızalı sıkıntılı durumlarda olanları gerekli mercilerle iletişime geçerek en kısa zamanda sorunun çözülmesi için çalışacağız. Teknolojinin imkânlarını kullanarak Nüfus Müdürlüğüne gitmeden Mahalle sakinlerinin tüm işleri bizzat muhtarlığımız tarafından yapılacaktır.  Önümüzdeki günlerde açıklayacağımız yeni projelerimizde olacak. İstiyoruz ki Gökalp Mahallesi artık hak ettiği hizmeti alsın. Gelin Gökalp’i Sizlerle birlikte yönetelim. Bunun için diyoruz ki ‘’Mühür Sizden Hizmet Bizden’’…

GÖKALP MAHALLESİ HAKKINDA !

Gökalp Mahallesi 2007 Nüfus Sayımında 20.732 kişi, 2011 Nüfus Sayımına göre 21.068 kişi ile Zeytinburnu’nun önemli mahallerinden biri olarak kayıtlara geçmiş. Son 7 Yılda göç veren Gökalp Mahallesi 2017 Nüfus Sayımına göre 19.959 kişiye gerilememiş. Bunda en önemli faktör son yıllarda Zeytinburnu’nun hızla göç alması. TÜİK Verilerine göre Gökalp Mahallesindeki Cinsiyet dağılımı Erkek Nüfusu 10.099, Kadın Nüfusu 9.86o’dir..
2015 Genel Seçim Verilerine göre Zeytinburnu Gökalp Mahallesi seçim bölgesinde kayıtlı 14.513 seçmenden 12.281 seçmen 2015 genel seçimlerine katılmış olup seçime katılma oranı %84,62 olarak gerçekleşmiştir. Gökalp Mah. 2015 Seçim Bilgileri,  2015 Yılbaşı Nüfusu 20.024, Kayıtlı Seçmen 14.513,, Seçmen Oranı    % 72,48, Sandık Sayısı 40, Kullanılan Oy Sayısı 12.281, , Katılım Oranı % 84,62, 

GÖKALP MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ALİ CEYLAN KİMDİR? 

Gökalp Mahallesi Muhtar Adayı Ali Ceylan 1963 Yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde Dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Memleketinde tamamladı. Ardından iş hayatına atılmak üzere İstanbul Zeytinburnu’nda geldi. Uzun Yıllar Ünlü Deri Firmalarında Usta Başı ve şef olarak görev yapan Ali Ceylan Emekli olduktan sonra Gökalp Mahallesinde Market açtı. 10 yıla yakın Gökalp Mahallesinde Market işleten Ali Ceylan güler yüzlü esnaflığıyla bu süre içinde Mahalle sakinlerinin gönlüne adeta taht kurdu. Evli ve İki çocuk Babası olan Ali Ceylan 31 Mart yerel seçimlerinde ‘’Mühür Sizden Hizmet Bizden’’ sloganıyla Gökalp Mahalle Muhtarlığı için Adaylığını açıkladı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL