Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas’ı ZEYDEF Genel merkezinin önünde karşılayan Genel Başkan Mehmet Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretlerinden dolayı Kaymakam Makas’a teşekkür ettiler. Önce STK Başkanlarını tek tek tanıyan İlçe Kaymakamı Mehmet Makas kısa bir açıklama yaptı.  

ZEYDEF Bizim her şeyimiz. Bütün Dernekleri birleştiren çatı kuruluş onun farkındayız diye Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas açıklamalarını şöyle sürdürdü. ‘’Hep altını çiziyorum bir kez daha burada yine altını çizeyim. STK’lar olmadan bizim devleti yönetme şansımız yok. Siyasiler ve siyaset için STK bir gerçektir. Niçin çünkü gidip oradan rey alacak. Rey sahibi sizlersiniz. Atanmışlar için bu kadar olmazsa da artık daire eden ile idare edilenin karşılıklı etkileşimi ile devlet yönetilir.  Atalarımızın dediği gibi insanı yaşat ki devlet yaşasın işte bu sözün temelinde STK’lar vardır. Siz varsanız ve bize burada destek veriyorsanız. İşte o zaman biz burada insanları mutlu edecek biri yönetimi sergileyebiliriz. Ama siz yoksanız tek başına ceberut bir devlet mantığıyla yönetme ihtimalimiz yok.  Onun için sizlerden destek bekliyorum. Allah hepinizi var etsin. Yöresel Günlerle birlikte Zeytinburnu’nda göreve başladım. Buda benim için büyük şanstı. Çok hızlı bir şekilde tanışma imkanı bulduk. Yöresel Günlerde ZEYDEF ve STK’nın bu ülkenin bu ilçenin kardeşliği için ne kadar önemli olduğunu gördük. Yönetim şeklimiz bu hep birlikte ilçeyi yönetmek. Tek başına ne siyasetin, ne STK’nın ne kaymakamın bir anlamı yok. Siz olmadan halk olmadan millet olmadan başarılı bir yönetim şekli olmaz. Bunun için tekrar sizlerin desteklerini bekliyoruz’’ dedi. 

ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır Zeytinburnu Mehmet Makas’a faaliyetleri hakkında kısa biri brifing verdi. Her yıl geleneksel hale getirilen, Kan bağışı, Futbol Turnuvası. Çanakkale Şehitlerini anma gecesi, ZEYDEF Piknik gibi birçok organizasyona imza attıklarını. Geçen yıl ZEYDEF’in kadın kolların kurduklarını bu yıl ise gençlik kollarını kuracaklarını belirtti. Tekrar iadeyi ziyaretinden dolayı Zeytinburnu Kaymakamına teşekkür eden Genel Başkan Mehmet çakır bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ZEYDEF ilçemizin birlik ve beraberliğine katkı vermeye devam edecektir dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL